Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

 

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszym Zespole Szkół w Radkowie.

Oto uchylona furtka do szkoły, która mówiąc słowami wieszcza Adama ,,otwarta przechodniom ogłasza, że gościnna, i wszystkich w gościnę zaprasza”.Przechodzimy przez nią, wśród zieleni żywopłotów. Pokonujemy kilka schodków i pod okiem kamery… jesteśmy już w szkole.

 

Zaraz na lewo mamy okazję odwiedzić pana dyr. mgr J. Borkowskiego. Pan dyrektor zaprasza nas do swojego gabinetu.

Mamy okazję wysłuchać opowieści o historii szkoły (pan dyrektor jest historykiem!), jej nauczycielach i uczniach. Dyrektor zaprasza nas do obejrzenia wystawy pucharów, zdobytych przez uczniów tej szkoły, które umieszczone są na głównym holu.

Obok gabinetu dyrektora znajduje się jadalnia. Nasza szkoła prowadzi bowiem stołówkę, w której dożywia się około 90% uczniów. Patrząc na menu - obiady palce lizać!

Stołówka, poza porą obiadową, pełni też funkcję świetlicy. Można tu pod bacznym okiem p. Ewy Horzenko i p. Małgorzaty Strączyńskiej odrabiać lekcje, porozmawiać z przyjaciółmi, pooglądać bajki (ulubione zajęcie uczniów klas nauczania zintegrowanego) i skorzystać z różnych gier stolikowych.

Wchodzimy do sekretariatu, gdzie powitani miłym uśmiechem pań z administracji, załatwiamy m.in. sprawę opłat za wyżywienie (znów spóźniliśmy się z terminową wpłatą!).

Wychodzimy na hol. Właśnie odbywają się lekcje, więc cicho sza ….

Na wprost pokoju administracji – baśniowy korytarz klas nauczania zintegrowanego. Nasz wzrok przykuwa klasa na samym końcu korytarza.

To królestwo trzecioklasistów i ich wychowawczyni p. M. Zamożnej.

Nie przeszkadzamy im i idziemy do klasy II. Jak tu kolorowo!!! Piękne, nowe i bajeczne wręcz mebelki przykuwają naszą uwagę. Ale chyba nie tylko naszą – pierwszoklasiści ze swoją wych. A. Kocelą akurat tworzą niezwykłe prace plastyczne.