Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

30 sierpnia na placu naszej szkoły odbyły się dożynki. Pogoda dopisała, więc impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Tradycyjnie sprzed Urzędu gminy na plac szkolny wyruszył Korowód Dożynkowy, w którym wspaniale prezentowały się wieńce dożynkowe niesione przez przedstawicielki Kół Gospodyń ze wsi: Dzierzgów, Kossów, Chycza, Radków, Bałków. Kwilina.

Wszyscy zebrani mogli uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej, po zakończeniu której pan wójt Stanisław Herej dokonał otwarcia, a tym samym rozpoczął Ceremoniał Dożynkowy. Starostami byli: pani Małgorzata Wypych z Radkowa oraz pan Jacenty Tylko z Krasowa. Cała imprezę prowadzili pani Halina Knapik i pan Waldemar Równicki.

Jednym z punktów programu były przyśpiewki prezentowane przez zespoły ludowe z Bałkowa i Dzierzgowa.

Wszyscy świetnie się bawili, słuchając polskich przebojów w wykonaniu zespołów „Black and White” lub tańcząc przy akompaniamencie zespołu „Hawaje”. W zabawie na Świerzym powietrzu uczestniczyli uczniowie oraz ich rodzice, a także mieszkańcy sąsiednich gmin. Dla wszystkich zebranych przygotowanych grochówkę oraz dania z grilla, a dzieci mogły się bawić na dmuchanej zjeżdżalni. W namiotach znajdowały się podarowane przez mieszkańców naszej gminy ekspozycje płodów rolnych, miód państwa Noconiów i kompozycje kwiatowe pani Aliny Piwońskiej. Swoje wystawy zaprezentowali również przedstawiciele Powiatowego Oddziału Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Gospodarstwo Rybackie Kraków, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kossowie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Urząd Gminy.

Cieszymy się, że na terenie naszej szkoły po raz kolejny odbyła się tak ważna uroczystość.