This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Cheerleaderki to my

 

Projekt „Cheerleaderki” nie powstał przypadkowo. Już od dawna marzyło nam się, aby taka drużyna powstała u nas w szkole. Więc gdy tylko Wójt Gminy ogłosił w 2008 r. konkurs na usługi w ramach Programu Integracji Społecznej, pani Jola Szczęsna i pani Agata Rak – nie zważając, że jest środek wakacji, przystąpiły do pisania oferty konkursowej. Pomysł okazał się trafiony i pomyślnie przeszedł procedury konkursowe, a tym samym jego realizacja stała się możliwa. Dzięki temu, że szkoła otrzymała dofinansowanie, dzięki którym zakupiono piękne czerwono czarne i niebiesko czarne stroje.

 

Pierwsze spotkania zaczęły się w wrześniu 2008, które zainicjowała pani Agata Rak. Zgłosiło się wiele chętnych, jednak z tygodnia na tydzień rezygnowały kolejne osoby, które doszły do wniosku, że taniec to nie jest ich mocną stroną. A tak ukształtował się zespól w skład, którego weszły:

Karolina Cybulska

Marta Ciułany

Monika Kisiel

Natalia Brol

Judyta Krzosa

Paulina Pustuł

Małgorzata Kaczmarek

Edyta Wojdała

Anita Błaut

Ewelina Rajca

Ania Głodkowska.

Pierwszy raz pokazaliśmy swoje umiejętności w listopadzie, podczas Dnia Seniora organizowanego w Domu Kultury w Radkowie. Goście tej imprezy przyjęli nas bardzo serdecznie. Pierwsze lody zostały przełamane. Kolejnym wyzwaniem dla nas był Młodzieżowy Przegląd Zespołów Tanecznych we Włoszczowie.

Na półmetku projektu „cheerleaderki” w grudniu odbył się festyn rodzinny. W całości prowadzony przez nasz zespół. W konkursie publiczności została wybrana nazwa dla naszego zespołu „Red Angels”.

Swoimi występami urozmaicałyśmy takie imprezy jak: Mikołajki, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, mecze i rozgrywki sportowe.

Koniec projektu przypadł na czerwiec. Odbył się wtedy piknik rodzinny, który przewidywał dla całych rodzin wiele atrakcji. Tego dnia do naszej szkoły zostały zaproszone na konkurs zespoły taneczne m.in.: ze: Szczekocin, Goleniów, Konieczna. Najlepsze okazały się dziewczyny ze Szczekocin.

Od roku szkolnego 2009/10 zespół przeszedł wiele innowacji: została zmieniona nazwa na DanzMisja, ze składu odeszło kilka dziewcząt wolne miejsca uzupełniły młodsze roczniki. Oto nasz teraźniejszy zespół:

Karolina Cybulska

Marta Ciułany

Monika Kisiel

Natalia Brol

Kaja Wylęgły

Kasia Toborek

Sabina Chołubek

 

Powstanie drużyny przyczyniło się do wzrostu zainteresowanie tańcem w całej szkole, czego dowodem jest szkolny konkurs „Jestem instruktorką”, który polegał na samodzielnym przygotowaniu i zaprezentowaniu układu tanecznego – w I edycji, w styczniu 2009 r, wzięło w nim udział 8 kilkuosobowych zespołów z całej szkoły, w tym także chłopcy. W styczniu 2010 odbyła się kolejna edycja tego konkursu, która cieszyła się nie mniejszym zainteresowaniem wśród uczniów zarówno Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum.

Drużyna cheerleaderek jest także organizatorem  Przeglądu Gimnazjalnych Zespołów Tanecznych w Radkowie, który po raz pierwszy odbył się w czerwcu 2009 r. Odbył się wtedy Piknik Rodzinny, który przewidywał dla całych rodzin wiele atrakcji. Tego dnia do naszej szkoły zostały zaproszone na konkurs zespoły taneczne m.in.: ze: Szczekocin, Goleniów, Konieczna. Na czerwiec 2010 roku planowana jest II Przegląd Gimnazjalnych Zespołów Tanecznych.
Dziewczęta ponadto już dwukrotnie reprezentowały naszą szkołę podczas II i III Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych we Włoszczowie, za każdym razem zdobywając wyróżnienie za swój występ.