Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

„Podróże po krajach Unii Europejskiej”

W 2005 roku wśród nauczycieli historii i języka angielskiego pojawiła się idea zorganizowania w Szkole Podstawowej w Radkowie międzyszkolnego konkursu europejskiego, który propagowałby historię i kulturę europejską oraz przyczyniał się do rozwoju umiejętności posługiwania się językiem angielskim u uczniów klas 5-6, stając się jednocześnie promotorem szkoły jako dobrego organizatora i gospodarza. Do konkursu staraliśmy zachęcić uczniów z okolicznych szkół. Ciekawi byliśmy jak nasi uczniowie poradzą sobie w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych szkół, jaki poziom wiedzy i umiejętności prezentują. Dla nauczycieli był to dobry sposób na wymianę poglądów i doświadczeń dotyczących nauczania języka angielskiego, a także przyjmowania uwag dotyczących organizacji i przebiegu konkursu w celu ciągłego udoskonalania naszej nad nim pracy, dla uczniów sposób na zawieranie nowych znajomości i przyjaźni. Zgłoszenia do pierwszej edycji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Na konkurs przybyło nawet po 6 reprezentantów ze szkół w Woli Czaryskiej, Bebelnie, Moskorzewie, Seceminie, Koniecznie, Chlewicach i oczywiście z naszej szkoły. W sumie było 34 uczestników. Tematem przewodnim pierwszej edycji konkursu była Wielka Brytania. Ustaliliśmy pewien schemat przebiegu konkursu, który od pięciu lat składa się z trzech części. Część pierwsza to test z wiedzy o danym kraju Unii lub innej, określonej regulaminem tematyce historii Unii Europejskiej, część druga: test z języka angielskiego i część trzecia, czyli finał: ustna wypowiedź uczniów w języku angielskim na jeden z wyznaczonych tematów.