Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

 

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszym Zespole Szkół w Radkowie.

Oto uchylona furtka do szkoły, która mówiąc słowami wieszcza Adama ,,otwarta przechodniom ogłasza, że gościnna, i wszystkich w gościnę zaprasza”.Przechodzimy przez nią, wśród zieleni żywopłotów. Pokonujemy kilka schodków i pod okiem kamery… jesteśmy już w szkole.

 

Zaraz na lewo mamy okazję odwiedzić pana dyr. mgr J. Borkowskiego. Pan dyrektor zaprasza nas do swojego gabinetu.

Mamy okazję wysłuchać opowieści o historii szkoły (pan dyrektor jest historykiem!), jej nauczycielach i uczniach. Dyrektor zaprasza nas do obejrzenia wystawy pucharów, zdobytych przez uczniów tej szkoły, które umieszczone są na głównym holu.

Obok gabinetu dyrektora znajduje się jadalnia. Nasza szkoła prowadzi bowiem stołówkę, w której dożywia się około 90% uczniów. Patrząc na menu - obiady palce lizać!

Stołówka, poza porą obiadową, pełni też funkcję świetlicy. Można tu pod bacznym okiem p. Ewy Horzenko i p. Małgorzaty Strączyńskiej odrabiać lekcje, porozmawiać z przyjaciółmi, pooglądać bajki (ulubione zajęcie uczniów klas nauczania zintegrowanego) i skorzystać z różnych gier stolikowych.

Wchodzimy do sekretariatu, gdzie powitani miłym uśmiechem pań z administracji, załatwiamy m.in. sprawę opłat za wyżywienie (znów spóźniliśmy się z terminową wpłatą!).

Wychodzimy na hol. Właśnie odbywają się lekcje, więc cicho sza ….

Na wprost pokoju administracji – baśniowy korytarz klas nauczania zintegrowanego. Nasz wzrok przykuwa klasa na samym końcu korytarza.

To królestwo trzecioklasistów i ich wychowawczyni p. M. Zamożnej.

Nie przeszkadzamy im i idziemy do klasy II. Jak tu kolorowo!!! Piękne, nowe i bajeczne wręcz mebelki przykuwają naszą uwagę. Ale chyba nie tylko naszą – pierwszoklasiści ze swoją wych. A. Kocelą akurat tworzą niezwykłe prace plastyczne.