Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

To dla takich chwil – całe życie wędrówką...

Zielona Szkoła…. Ciągle zastanawiam się dlaczego akurat zielona, a nie błękitna, czerwona czy też żółta? Przecież można by określić ją tyloma przymiotnikami, nadać jej tyle kolorów. A może barwa ta wiąże się z nadzieją na udany wyjazd? Udany, czyli taki, gdzie na każdym kroku czeka nas nowa przygoda i każda chwila pozostaje w naszej pamięci przez długi czas. To właśnie mogę powiedzieć o naszej zielonej szkole. Wyjeździe, jakiego sobie nawet nie wyobrażałam… Wszystko zaczęło się 9 września. Rano szkoła, później szybkie sprawdzenie czy wszystkie niezbędne artykuły spakowane, krótka podróż autobusem i w końcu pierwsza przesiadka. Wbrew pozorom nie było to wcale tak łatwe. Przeciążone lokówkami, żelazkami, stertami ubrań walizki wręcz urywały ręce. Ale gdy wszyscy zajęli swoje miejsca, wyruszyliśmy odkrywać świat i nowe przygody. Noc w pociągu bardzo się dłużyła, a do głów wciąż napływały nowe pomysły, jakby tu urozmaić czas. Kiedy nastał nowy dzień, wszyscy zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni wypatrywali zza szyb pociągu dużego napisu ‘Gdynia główna’. Nit nie krył swojego entuzjazmu, kiedy mógł wreszcie wziąć swój bagaż do reki i kierować się ku wyjściu. Jednak z myślą o kolejnej przesiadce entuzjazm stopniowo opadał. Nareszcie, po długiej i męczącej drodze (zwłaszcza dla tych, którzy chcąc pomóc innym „targali” te najcięższe walizki…) znaleźliśmy się w pensjonacie. Rozdzielenie pokojów, śniadanie i w końcu chwila na krótki odpoczynek… Jeszcze tego samego dnia zobaczyliśmy morze. Jednak nieprzespana noc, coraz bardziej dawała się we znaki. Chyba nikogo wówczas nie cieszył widok Bałtyku…Na szczęście, przez kilka dni dopisała nam świetna pogoda, co pozwoliło nacieszyć się słoną wodą i nadmorskim piaskiem. Jedni robili zamki, inni sprawdzali temperaturę wody, jeszcze inni preferowali inną formę wypoczynku – leżenie na słonku i przyglądnie się falom. Jednak zajęcie to wcale się nie nudziło, wręcz przeciwnie – widok promieni słonecznych odbijających się o tafle morza pozwalał zapomnieć o szkole, wszelakich problemach. Czas tam leciał bardzo szybko. Nawet nie zdążyliśmy się obejrzeć, a już mijał kolejny dzień - tak samo ciekawy i wesoły jak poprzedni. Po zaklimatyzowaniu zaczęło się opalanie na balkonie, rozmowy do nocy, codziennie dyskoteki. Trzeba przyznać, ze Panie opiekujące się nami, za wszelka cenę starały się uatrakcyjnić nam pobyt. Jednym ze sposobów była wycieczka na Rozewie. Łatwo się domyślić jak wyglądały reakcje uczniów gdy dowiedzieli się, że trasę tę pokonają pieszo. Większości brzmiały one: „No nie! Tyle kilometrów będziemy zasuwać piechotą po piachu, żeby co zobaczyć?! Piach i wodę!”. W gruncie rzeczy okazało się, ze podroż minęła szybko i przyjemnie. Trzeba również dodać że po tej wyprawie nikt nie narzekał na brak apetytu. Mieliśmy również okazję zwiedzić Trójmiasto. Pani przewodnik starała się najdokładniej, jak to tylko możliwe opowiedzieć o dziejach tych miast i o tamtejszych zabytkach. Niektórzy woleli oglądać statki, inni niezwykłe gatunki stworzonek wodnych, przebywających za szybami wielkiego gdyńskiego akwarium – ile osób, tyle opinii na ten temat. Niestety w środę (15.09) pogoda nieco się pogorszyła. Deszcz i wiatr nie pozwoliły wyjść z pensjonatu. Dlatego tez, wszyscy szukali jak najciekawszych sposobów na zajęcie wolnego czasu. Znaleźli się zwolennicy oglądania seriali, plotkowania ze znajomymi, a także bardziej wyszukanych i ekstremalnych rozrywek… Następnego dnia zwiedzaliśmy Hel. Jednak ze względu na niekorzystne warunki pogodowe podróż pociągiem w obydwie strony trwała dłużej niż całe zwiedzanie. I nastał piątek. Trzeba było pakować się, przygotowywać do drogi powrotnej, pożegnać z morzem… Pozostały jeszcze tylko szybkie zakupy, ostatni spacer po plaży, wspólny grill.. Również wieczór ten, nie był tak wesoły jak poprzednie. Nasuwał mi się wówczas tylko jeden cytat: „ I znów zmierzch. Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem, jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc”. Ostatnia noc... W sobotę znów czekała nas długa droga. Po pierwszej przesiadce zasiedliśmy we właściwym pociągu i ruszyliśmy w kierunku domu. Lecz mimo wszystko, nie było czasu na nudę. Każdy znalazł sobie zajęcie, które pozwalałoby mu zapomnieć o dłużącej się drodze. Nikt jednak nie ukrywał zmęczenia, gdy dojeżdżaliśmy do Jędrzejowa. Tam wsiedliśmy do autobusu i bardzo szybko przyjechaliśmy na miejsce. Wróciliśmy! Z jednej strony kierowało nami szczęście i zadowolenie, ze w końcu będziemy mogli położyć się we własnych łóżkach i odpocząć po meczącym dniu. Z drugiej zaś strony, wiedzieliśmy, ze nasza przygoda dobiegła końca… Jestem pewna, ze nie tylko ja tak dobrze wspominam ten wyjazd. Nawet Ci, których po kąpieli w zimnej morskiej wodzie dopadł katar, czy nawet lekkie przeziębienie, wyłapią znacznie więcej pozytywów niż negatywów tej wycieczki. Tam codziennie czekało na nas tyle atrakcji. Kręgle, rejs, molo to tylko część z nich. Tam dni biegły tak lekko, nie wiadomo gdzie. Tam odkryliśmy, że nie trzeba mieć luksusu i świetnej pogody, żeby świetnie się bawić – wystarczą chęci i dobre towarzystwo…