Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

„Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu.”

Antoni Czechow

 

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego? „ …Dla 100 milionów mieszkańców Europy język niemiecki jest językiem ojczystym. To już 100 milionów powodów, aby uczyć się niemieckiego. My przedstawiamy 5 dodatkowych argumentów:

1. Kto zna niemiecki, jest lepiej poinformowany! Niemiecki to najczęściej używany język ojczysty w Unii Europejskiej, jest częściej używany niż angielski, francuski czy hiszpański. Internet umożliwi Państwu zapoznanie się z przeszło 270.000 niemieckojęzycznymi stronami. Niemieckojęzyczne wyszukiwarki ułatwiają Państwu dostęp do wszystkich dziedzin nauki.

2. Studiowanie w Niemczech opłaca się! W Niemczech jest ponad 340 uniwersytetów i wyższych uczelni – to jedna z największych ofert możliwości studiowania w Europie. Wiele niemieckojęzycznych uniwersytetów cieszy się bardzo dobrą opinią na całym świecie. Liczne niemieckojęzyczne uniwersytety współpracują z polskimi uczelniami w ramach programu Erasmus. Republika Federalna Niemiec przydziela corocznie stypendia naukowe. Dobra znajomość języka niemieckiego jest konieczna, aby podjąć studia w jednym z trzech krajów niemieckojęzycznych. Poza tym studia w Niemczech są tańsze niż w wielu innych krajach.

3. Język niemiecki zwiększa szanse zawodowe! Kto oprócz angielskiego zna również niemiecki, ma lepsze szanse na polskim i europejskim rynku pracy. Liczne niemieckie firmy w Polsce, firmy zagraniczne w Niemczech oraz polskie firmy, które ściśle współpracują z krajami niemieckojęzycznymi poszukują pracowników ze znajomością języka niemieckiego.

4. Znajomość języka ojczystego swoich partnerów handlowych jest dużą zaletą. Trzy niemieckojęzyczne kraje tworzą w Europie największy jednolity językowo obszar gospodarczy. Niemcy są dla Polski jednym z najważniejszych partnerów handlowych. Niemieckie firmy są w Polsce najliczniejszą grupą inwestycyjną.

5. Niemiecki łączy! 40% wszystkich turystów, którzy co roku odwiedzają Polskę, to Niemcy lub Austriacy. Znajomość języka niemieckiego jest więc niezbędna dla Polaków pracujących w branży turystycznej. 35% Polaków podaje Niemcy jako najchętniej odwiedzany cel podróży. Kto zna niemiecki, ma szansę lepiej poznać i zrozumieć Niemców, ich historię i kulturę.” Język niemiecki (Deutsch) jest językiem pochodzenia indoeuropejskiego i należy do grupy języków zachodnio-germańskich (Do tej grupy zalicza się również j. angielski.). Używany jest przez ok. 100 mln ludzi, głównie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii (lokalny dialekt), Rosji. W przeciwieństwie do stosunkowo jednolitego języka pisanego istnieje wiele różnorodnych lokalnych dialektów. Język niemiecki jest językiem urzędowym w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie. Jest to ważny język dla światowej kultury. Co dziesiąta książka ukazująca się na świecie jest napisana po niemiecku. Liczba osób mówiących w Europie w swoich ojczystych językach - język niemiecki - 93 mln, angielski - 61 mln, francuski - 59 mln. Liczba osób mówiących w Europie w języku niemieckim - 145 mln, angielskim - 176 mln, francuskim - 105 mln [Źródło: Euro Marketing Associates]