This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

„Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu.”

Antoni Czechow

 

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego? „ …Dla 100 milionów mieszkańców Europy język niemiecki jest językiem ojczystym. To już 100 milionów powodów, aby uczyć się niemieckiego. My przedstawiamy 5 dodatkowych argumentów:

1. Kto zna niemiecki, jest lepiej poinformowany! Niemiecki to najczęściej używany język ojczysty w Unii Europejskiej, jest częściej używany niż angielski, francuski czy hiszpański. Internet umożliwi Państwu zapoznanie się z przeszło 270.000 niemieckojęzycznymi stronami. Niemieckojęzyczne wyszukiwarki ułatwiają Państwu dostęp do wszystkich dziedzin nauki.

2. Studiowanie w Niemczech opłaca się! W Niemczech jest ponad 340 uniwersytetów i wyższych uczelni – to jedna z największych ofert możliwości studiowania w Europie. Wiele niemieckojęzycznych uniwersytetów cieszy się bardzo dobrą opinią na całym świecie. Liczne niemieckojęzyczne uniwersytety współpracują z polskimi uczelniami w ramach programu Erasmus. Republika Federalna Niemiec przydziela corocznie stypendia naukowe. Dobra znajomość języka niemieckiego jest konieczna, aby podjąć studia w jednym z trzech krajów niemieckojęzycznych. Poza tym studia w Niemczech są tańsze niż w wielu innych krajach.

3. Język niemiecki zwiększa szanse zawodowe! Kto oprócz angielskiego zna również niemiecki, ma lepsze szanse na polskim i europejskim rynku pracy. Liczne niemieckie firmy w Polsce, firmy zagraniczne w Niemczech oraz polskie firmy, które ściśle współpracują z krajami niemieckojęzycznymi poszukują pracowników ze znajomością języka niemieckiego.

4. Znajomość języka ojczystego swoich partnerów handlowych jest dużą zaletą. Trzy niemieckojęzyczne kraje tworzą w Europie największy jednolity językowo obszar gospodarczy. Niemcy są dla Polski jednym z najważniejszych partnerów handlowych. Niemieckie firmy są w Polsce najliczniejszą grupą inwestycyjną.

5. Niemiecki łączy! 40% wszystkich turystów, którzy co roku odwiedzają Polskę, to Niemcy lub Austriacy. Znajomość języka niemieckiego jest więc niezbędna dla Polaków pracujących w branży turystycznej. 35% Polaków podaje Niemcy jako najchętniej odwiedzany cel podróży. Kto zna niemiecki, ma szansę lepiej poznać i zrozumieć Niemców, ich historię i kulturę.” Język niemiecki (Deutsch) jest językiem pochodzenia indoeuropejskiego i należy do grupy języków zachodnio-germańskich (Do tej grupy zalicza się również j. angielski.). Używany jest przez ok. 100 mln ludzi, głównie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii (lokalny dialekt), Rosji. W przeciwieństwie do stosunkowo jednolitego języka pisanego istnieje wiele różnorodnych lokalnych dialektów. Język niemiecki jest językiem urzędowym w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie. Jest to ważny język dla światowej kultury. Co dziesiąta książka ukazująca się na świecie jest napisana po niemiecku. Liczba osób mówiących w Europie w swoich ojczystych językach - język niemiecki - 93 mln, angielski - 61 mln, francuski - 59 mln. Liczba osób mówiących w Europie w języku niemieckim - 145 mln, angielskim - 176 mln, francuskim - 105 mln [Źródło: Euro Marketing Associates]