Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

 

W październiku 2008 roku dzięki programowi partnerskiemu „Świetlica moje miejsce" Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Fundacji PZU powstała świetlica społeczna „TĘCZOWY POKÓJ MARZEŃ". Głównym celem programu było zapewnienie dzieciom ze szkół podstawowych miejsc, w których między zajęciami szkolnymi, a pobytem w domu mogłyby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i rozwijać się intelektualnie. Ważnym celem programu było także przygotowanie dorosłych uczestników programu (opiekunów, wolontariuszy, rodziców) do organizowania zajęć edukacyjnych w świetlicy i tworzenia przyjaznej przestrzeni dla dzieci.

Z wkładu własnego odmalowano pomieszczenie, zakupiono dywany i firany do okien. Za pieniądze pozyskane z projektu zakupione zostały nowe meble oraz pomoce do prowadzenia zajęć.

W ramach świetlicy prowadzone były zajęcia:

  • kulinarne

  • plastyczno-techniczne

  • sportowe

  • teatralne

  • muzyczne

  • Klub Młodego Odkrywcy

W październiku 2010 roku świetlica została przekształcona w salę zabaw w ramach rządowego programu „RADOSNA SZKOŁA” - pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw w szkole. Zadaniem programu było zapewnienie możliwości organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci klas I – III.

W ramach wkładu własnego wyposażono salę w nowe oświetlenie, położono wykładzinę dywanową, a ściany pomalowano w kolorową dżunglę.

Z kwoty dofinansowania zakupiono pomoce do zajęć ruchowych rozwijających małą i dużą motorykę.

Rok szkolny 20011/2012 to kolejna reorganizacja sali, która została przekazana do dyspozycji Przedszkola Samorządowego, w celu realizacji zajęć przez odział „ZERÓWKI”.