This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

W październiku 2008 roku dzięki programowi partnerskiemu „Świetlica moje miejsce" Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Fundacji PZU powstała świetlica społeczna „TĘCZOWY POKÓJ MARZEŃ". Głównym celem programu było zapewnienie dzieciom ze szkół podstawowych miejsc, w których między zajęciami szkolnymi, a pobytem w domu mogłyby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i rozwijać się intelektualnie. Ważnym celem programu było także przygotowanie dorosłych uczestników programu (opiekunów, wolontariuszy, rodziców) do organizowania zajęć edukacyjnych w świetlicy i tworzenia przyjaznej przestrzeni dla dzieci.

Z wkładu własnego odmalowano pomieszczenie, zakupiono dywany i firany do okien. Za pieniądze pozyskane z projektu zakupione zostały nowe meble oraz pomoce do prowadzenia zajęć.

W ramach świetlicy prowadzone były zajęcia:

  • kulinarne

  • plastyczno-techniczne

  • sportowe

  • teatralne

  • muzyczne

  • Klub Młodego Odkrywcy

W październiku 2010 roku świetlica została przekształcona w salę zabaw w ramach rządowego programu „RADOSNA SZKOŁA” - pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw w szkole. Zadaniem programu było zapewnienie możliwości organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci klas I – III.

W ramach wkładu własnego wyposażono salę w nowe oświetlenie, położono wykładzinę dywanową, a ściany pomalowano w kolorową dżunglę.

Z kwoty dofinansowania zakupiono pomoce do zajęć ruchowych rozwijających małą i dużą motorykę.

Rok szkolny 20011/2012 to kolejna reorganizacja sali, która została przekazana do dyspozycji Przedszkola Samorządowego, w celu realizacji zajęć przez odział „ZERÓWKI”.