Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

 

 

Nasze wychowawczynie - pani Małgorzata Sokołowska – Nowak wraz z panią Sylwią Lipecką zorganizowały Zieloną Szkołę dla klasy II gimnazjum. Miejsce pobytu wybrano nad morzem, w małym miasteczku Jarosławcu. Wyjazd miał miejsce 7 września 2016 r. Podróż trwała aż 11 godzin. Jednak noc dla niektórych była bardzo "energiczna" i pełna humoru , niektórzy zaś woleli iść spać. Na miejscu, w Słupsku, czekało nas szybkie i sprawne wyjście z pociągu wraz z bagażami. Nasi dzielni, silni chłopcy kreatywnie zorganizowali rozładunek przedziału z naszych walizek.

 

Po wyjściu z dworca, czekał na nas już autobus. Nie mogliśmy się doczekać aż dojedziemy do Jarosławca, zjemy coś i wyjdziemy na plażę.

 

Pensjonat, w których mieliśmy pokoje, był cichym, spokojnym miejscem z bardzo miłą, sympatyczną obsługą.

 

Każdy z nas szybko się tam zaaklimatyzował. Po bardzo obfitym posiłku poszliśmy zająć nasze pokoje, które okazały się być równie przyjemne. Szybko doprowadziliśmy siebie i bagaże do porządku, a później spotkaliśmy się w miejscu zbiórki i omówiliśmy sprawy organizacyjne. Idąc przez miasteczko zatrzymywaliśmy się na lodach, gofrach itp. Dochodząc do zejścia na plażę, nie mogliśmy się napatrzeć na cudowny widok morza. To było piękne.

Od razu zaczęliśmy wchodzić delikatnie do wody, chlapać, a później ze zmęczenia padliśmy na żółtym piasku podziwiając latające mewy oraz płynące statki. Dzień przyjazdu minął bardzo szybko, ale miał w sobie dużo emocji i wrażeń.

Następnego dnia, zaraz po śniadaniu wybraliśmy się na plażę, na tzw. „smażing”. Udało nam się również popłynąć statkiem.

Niektórzy chłopcy próbowali nawet zrobić szybki kurs kierowania łodzią!

Spędziliśmy tam czas aż do samego obiadu, który (jak zawsze!!!)był baaaardzo obfity. Po krótkiej chwili odpoczynku w hotelu, znów ruszyliśmy na plażę. Tam czekał na nas konkurs na najładniejszą budowlę z piachu . Pracy było dużo, ale efekty okazały się niezwykłe. Dużą popularnością cieszyła się piaskowa "Bogusia",

ale nagrodę główną zdobył "Żółw"

Zostawiliśmy także swój ślad:

Praktycznie mogliśmy być tam cały czas, gdyby nie to, że musieliśmy chodzić na posiłki. Długie spacery i poznawanie fauny i flory Bałtyku były nasza domeną.

Po kolacji wybraliśmy się oglądać zachód słońca. To był niesamowity widok. Każdy z nas uwieczniał te chwile. Kolejny dzień zapowiadał się bardzo ciekawie. Zaplanowaliśmy ognisko. Opiekunowie przygotowali nam miejsce oraz ...kiełbaski. Bawiliśmy się dobrze.

W trakcie smażenia kiełbasek mieliśmy dodatkowe atrakcje -wybuchały fajerwerki z sąsiedztwa. Później były tańce wokół ogniska.

Najedzeni, ale i zmęczeni rozeszliśmy się do pokoi. W międzyczasie ustaliśmy, że następnego dnia, w niedzielę wybierzemy się do kościoła.

Nazajutrz okazało się, że większość woli iść na plażę ,więc nasz opiekun - pan Krzysztof, wziął grupę osób na plażę, a panie z resztą poszły do pobliskiego kościoła pomodlić się troszkę o ... dalszą wyśmienitą pogodę! Po południu czekała kolejna atrakcja- wspinaczka na latarnię morską. Niektórzy o mało nie wyzionęli przy tym ducha!!!

 

Po całym dniu czekała nas dyskoteka.

Każdy bawił się w najlepsze i nikt nie chciał jej końca. Niedziela minęła bardzo sympatycznie !

Kolejnego dnia czekała nas wycieczka rowerami do Chaty Rybaka w Jezierzanach.

Rybak, który był właścicielem muzeum, opowiedział nam o swoim życiu oraz o morzu i rybach. Każda informacja była przekazana z drobnymi szczegółami.

We wtorek (13.09) wybraliśmy się do Darłowa. Zwiedziliśmy Zamek wraz wszystkimi atrakcjami oraz płynęliśmy tramwajem wodnym do Darłówka Wschodniego .

 

Spędziliśmy prawie cały dzień w tym miejscu i busem wróciliśmy do hotelu. Tego dnia wyszliśmy na długi wieczorny spacer.

 

Środa przywitała nas wspaniałym słońcem. Tego poranka zaplanowaliśmy iść do miejscowego Muzeum Bursztynu.

 

Resztę czasu spędziliśmy na plaży i mieście kupując pamiątki oraz lody - oczywiście dla ochłody!

Czwartek , jako dzień przed wyjazdem, był dniem bardzo pracowitym. Po różnego typu zabawach na plaży mieliśmy kolejną dyskotekę, tym razem była ona z "full" wypasem- dostaliśmy pizzę wraz z napojami.

Wyczerpani tańcami poszliśmy do pokoi.

 

W ostatni dzień pobytu świetnie bawiliśmy się na plaży.

Atrakcją były dość dobrze słyszane manewry wojskowe na pobliskim poligonie. Po powrocie do pensjonatu spakowaliśmy się, pożegnaliśmy właściciela pensjonatu i już z niezbyt wesołymi minami ruszyliśmy autobusem do Słupska, a stamtąd do...domu.

To był niezwykły , niesamowity, wspaniały, itd., itd. czas. Może uda nam się go powtórzyć w przyszłym roku? Serdecznie dziękujemy Paniom wychowawczyniom za zorganizowanie tak udanego wyjazdu.