SZKOŁA - GALERIA 2021/2022 - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie
Przejdź do treści

SZKOŁA - GALERIA 2021/2022

Dnia 14 czerwca 2022 r. Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie odbył się egzamin praktyczny na KARTĘ ROWEROWĄ. Do egzaminu przystąpili uczniowie  klasy czwartej. Wcześniej  na lekcjach techniki byli zapoznani  z zasadami ruchu drogowego, wiadomościami teoretycznymi i obsługą techniczną roweru. Następnie uczniowie przystąpili do egzaminu teoretycznego, napisali test na kartę rowerową. Do karty rowerowej przygotowała uczniów pani Małgorzata Strączyńska, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadziła pani pedagog Monika Gradoń. Egzamin praktyczny uczniowie zdawali pod czujnym okiem pana policjanta Michała Siwka. Czwartoklasiści pokazali, że jazdę mają opanowaną. Jeszcze raz brawa dla wszystkich.
W sobotę, 04.06.2022 r. w Zespole Szkół w Szczekocinach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Turnieju Poetyckim " O Laur Wespazjana Kochowskiego". Wśród nagrodzonych znalazło się aż czworo uczniów naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymali: Julia Sobczyk-ucz.kl.V, Szymon Secemski-ucz.kl.V, Milena Lisek-ucz.kl.VIIa. Wśród laureatów znalazły się dwie dziewczynki: Julia Sobczyk, która zajęła I miejsce oraz Daria Jakubowska-ucz. kl.VIII b., która zajęła miejsce II. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!
2 czerwca na boisku szkolnym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie odbył się Piknik Rodzinny dla dzieci. Wśród atrakcji były m. in. Dmuchane zamki, Zumba Kids, zabawy sportowo-ruchowe, mega banki mydlane, Klockosfera, malowanie twarzy, Crazy Fotobudka oraz żywa maskotka pod postacią myszki Miki. Dzieci miały także możliwość poznać tajniki pracy policji, straży pożarnej oraz ratowników medycznych, a także posłuchać pięknych wierszy w wykonaniu Pana Czesława Syrka. W chwilach odpoczynku otrzymały wodę oraz słodki upominek pod postacią waty cukrowej i popcornu. W sercach naszych dzieci na długo pozostaną wspaniale wspomnienia z tak radosnego dnia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tak wspaniałych atrakcji dla dzieci, a szczególne podziękowania kierujemy dla Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Radków oraz nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie.
30 maja, uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce do Sandomierza. W trakcie zwiedzania uczestnicy mieli okazję zobaczyć najciekawsze miejsca i zabytkowe obiekty. Pani przewodnik, opowiadając historię miasta przeprowadziła nas przez Wzgórze Zamkowe, gdzie znajdują się pozostałości letniej rezydencji Królów Polski, tzw. Zamek Kazimierzowski. Przechodząc przez Ucho Igielne na sandomierską starówkę zobaczylismy Ratusz z najpiękniejszą attyką w Polsce oraz zabytkowe kamieniczki. Następnie przeszliśmy wąwozem lessowym  – Wąwozem Królowej Jadwigi. Widzielismy kościół św. Jakuba i winnicę położoną przy zabytkowym kościele.
 
Dużą atrakcją była wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej, w  Muzeum Świat Ojca Mateusza i wejście na taras widokowy Bramy Opatowskiej. Na zakończenie czekała nas wizyta w Zbrojowni Rycerskiej, w której rycerz rozbawił nas  ciekawą wersją legendy o Halinie Krępiance.Pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień, wróciliśmy do domu.
29.04.2022 r. w Szkole Podstawowej im.St. Czarnieckiego w Czarncy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu"Stefan Czarniecki-bohater narodowy". Konkurs został podzielony na dwie kategorie: poetycką i plastyczną. Uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji z innymi uczniami. Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, iż Julia Sobczyk-ucz. kl.V zajęła pierwsze miejsce w konkursie poetyckim, zaś ucz.kl.VIIb Karolina Brych i ucz. kl.VIIIa Oliwia Toborek zostały wyróżnione dyplomami.  
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!4 maja odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowany przez uczniów klasy 4.
29 kwietnia, młodzież naszej szkoły z klas IV - VIII wzięła udział w koncercie symfonicznym, który odbył się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Dla zdecydowanej większości było to zupełnie nowe doswiadczenie, ale jakże piękne i pouczające. W niezwykły sposób wprowadzono nas w tajniki muzyki klasycznej. Mamy nadzieję, że nie był to pierwszy i zarazem ostatni wyjazd do filharmonii.
4 kwietnia grupa uczniów klas 4-6 miała okazję obejrzeć w DK we Włoszczowie spektakl tetralny pt. Hobbit. Niektórzy z naszych uczniów mieli nawet okazję wziąć w nim bezpośredni udział.
1 kwietnia w naszej szkole DNIEM POSTACI Z BAJEK. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i wykazali się kreatywniością i oryginalnymi pomysłami.
W dniu 30.03.2022r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - eliminacje gminne.
Uczniowie pisali test w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria - uczniowie klas 1-4
II kategoria - uczniowie klas 5-8
Po wyłonieniu trzech najlepszych uczniów po teście w danej kategorii, udzielali oni odpowiedzi ustnych.
Klasyfikacja etapu gminnego przedstawia się następująco:
I kategoria wiekowa
1 miejsce - Gabriela Nowakowska
2 miejsce - Karolina Smolarz
3 miejsce - Amelia Sadowska
II kategoria wiekowa
1 miejsce - Milena Lisek
2 miejsce - Jakub Dankowski
3 miejsce - Wiktora Walus
Wszystkim uczniom dziękujemy za uczestnictwo w turnieju i gratulujemy zwycięzcom.
Wspaniały humor, dużo uśmiechów i moc wrażeń towarzyszyły uczniom klas IV, V, i VI w dniu 22 marca, którzy wybrali się na wycieczkę do kina HELIOS. Na początek film "Uncharted", a później obowiązkowo McDonald's. To była bardzo udana wyprawa, oby takich więcej...
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Radków po raz jedenasty przyznało stypendia najzdolniejszej młodzieży Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie. Stypendia trafiły do czterech uczennic - Mileny Lisek, Danieli Kocełuch, Karoliny Brych i Zuzanny Turskiej. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród pieniężnych miało miejsce w środę 9 marca 2022 r. w szkole w Radkowie. Uczennice otrzymały gratulacje od dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie Jarosława Borkowskiego, przedstawicielki Rady Rodziców Joanny Drozdowskiej oraz członka zarządu Stowarzyszenia i jednocześnie nauczyciela Krzysztofa Suligi.


Fundowanie stypendiów przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Radków jest możliwe dzięki darowiznom przekazywanym przez firmy i instytucje z terenu powiatu włoszczowskiego, zawierciańskiego i częstochowskiego oraz Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie. Dziękujemy!!
9 marca grupa teatralna pod batutą pana Leszka Wawrzyły i przy wsparciu pani Jolanty Szczęsnej w szczególny sposób złożyła życzenia wszystkim Paniom dużym i małym z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas IV-VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach zorganizowanych przez p.: Małgorzatę Sokołowską-Nowak i Alinę Wojdałę. Głównym celem było podkreślenie roli i rangi języka ojczystego w codziennej mowie, promowanie poprawnej polszczyzny, rozwijanie zainteresowania językiem polskim oraz ukazywanie jego różnorodności i wywołanie refleksji nad jego rolą w naszym życiu.
 
Pierwszy konkurs polegał na wykonaniu plakatu pod hasłem: „Pokaż innym, dlaczego warto posługiwać się na co dzień poprawną polszczyzną”.
Najciekawsze prace wykonały: Amelia Gradoń (kl. V) i Viktoria Pęśko (kl. VIIa), drugie miejsce zajęły: Maria Dróżbik (kl. VIIa) i  Sandra Sikora (kl. V) a trzecie Milena Lisek (kl. VIIa), wyróżnienie otrzymał Michał Jackowski (kl. VIIb). Plakaty wykonali także: Oliwia Toborek, Nikola Krząpa, Mikołaj Buła, Igor Skrzypiciel, Karolina Smolarz, Milena Kaleta i Sandra Zdrada. Wszystkie były bardzo pomysłowe.
Kolejne przedsięwzięcie to układanie polskich wyrazów z podanych liter. Najwięcej słów ułożyli: Igor Skrzypiciel (kl. VI), Bartosz Sobczyk (kl. VIIIa) i Julia Sobczyk (kl. V). W tej rywalizacji wzięło udział 12 osób.
Trzeci konkurs polegał na wykonaniu mandali w kształcie liter. Cieszył się on dużym zainteresowaniem uczniów z klas IV – V. Najstaranniej to zadanie wykonali: Szymon Secemski, Sandra Sikora, Julia Lubaś i Anita Brych. W tej kategorii wpłynęło aż 41 mandali. Ogólnie w trzech konkurencjach wpłynęło 66 prac.
Wszystkie plakaty oraz najładniejsze mandale zostały zawieszone na gazetkach szkolnych, aby inni mogli je podziwiać. Jednocześnie uczniowie byli systematycznie zachęcani do wypożyczania ze szkolnej biblioteki książek polskich autorów.
W nagrodę uczniowie dostali słodkie upominki ufundowane przez Komitet Rodzicielski, długopisy z logo BS Włoszczowa, punkty z zachowania i oceny za aktywność z języka polskiego, a zwycięzcy również dodatkowe NP z wybranego przedmiotu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za tak aktywny udział w konkursach.
W dniu 22.11. 2021r. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie odwiedził Dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny. W trakcie wizyty personel medyczny z Centrum Medycznego Corten Medic dokonał przeglądu uzębienia, udzielił instruktażu higieny jamy ustnej oraz fluoryzacji dzieci zarówno ze szkoły jak i z przedszkola. Dzieci pomimo początkowego stresu wykazały się wielką odwagą i z wizyty wychodziły z uśmiechem na twarzy.
W związku ze 103 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie wzięli udział w ogólnopolskich obchodach upamiętnienia tego święta. Przedszkolaki wykonały biało-czerwone kotyliony, które przyklejały sobie nawzajem oraz obdarowały opiekunów, nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w naszej okolicy. O godzinie 11.11 w całej szkole rozbrzmiewał hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" 2021- zgodnie z reżimem sanitarnym - każda klasa w swojej sali lekcyjnej.🇵🇱
Czas przed pierwszym listopada wywołuje w nas zadumę, kieruje myśli w stronę tych ludzi, których już od nas odeszli. Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Radkowie zaangażowali się w akcję „Szkoła pamięta”. Nasza okolica, pomimo, że niewielka, jest pełna miejsc, które pamiętają minione czasy. Troska o pielęgnowanie naszej tożsamości nakazuje zachowywać pamięć, bo jak mawiał Wielki Polak Józef Piłsudski: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek, teraźniejszość i nie ma prawa do przyszłości”. Dlatego też uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej zorganizowali w szkole zbiórkę zniczy.
Następnie, w środowe słoneczne przedpołudnie, uczniowie klasy V i VIIIbwraz z opiekunami: panią Haliną Sikorą- Stańczyk, Iwoną Skórą- Popko oraz panią Moniką Gradoń uczestniczyli w patriotycznej wycieczce na najstarszy w powiecie cmentarz w Dzierzgowie, gdzie zapalili znicze na grobach zmarłych, którzy oddali życie za ojczyznę, dla niej żyli i pracowali, pomagali wychowywać młode pokolenie. Odwiedzili groby: księży parafii Dzierzgów, przodków z rodziny Stefana Żeromskiego, pochowanych na cmentarzu w Dzierzgowie, partyzantów- Kazimierza i Stanisława Skowronów, którzy w czasie II wojny światowej założyli jedną z pierwszych komórek Armii Krajowej, ich siostry- ofiary obozu  w Ravensbruck, dziedziców okolicznych wsi, np. Edmunda Wierusza Kowalskiego, uczestnika walk roku 1863, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Pamiętali również, by przystanąć i zadumać się na chwilę przy patriotycznych pomnikach i obeliskach: w Radkowie, Bałkowie, Krzepinie i Sulikowie. Wspominali partyzantów z powstania styczniowego, bohaterów walk II wojny światowej poległych pod Krzepinem i Radkowem we wrześniu i październiku 1944 roku. Swoje kroki skierowali także na cmentarz w Bebelnie, gdzie zapalili znicze na zapomnianych i opuszczonych mogiłach oraz na grobie koleżanki Patrycji, uczennicy VIII klasy, która zbyt wcześnie od nas odeszła.


18 października uczniowie klas 5 i 6 uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej Chęciny - Tokarnia. Mimo pochmurnej aury, pogoda ducha nie opuszczała dzieciaków.


W dniu 29.09.2021 r. odbyło się uroczyste pasowanie naszych pierwszoklasistów. Po występie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. To jednak nie koniec atrakcji. Na zakończenie dzięki zaangażowaniu rodziców oraz przedstawicieli Stowarzyszenia "NASZE DZIECIAKI" na uczniów czekał poczęstunek oraz popcorn i wata cukrowa.


16 września 2021r. odbyła się wycieczka rowerowa do Nagłowic, w której wzięła udział klasa VI i VIIB. Opiekunami wycieczki byli p. Małgorzata Strączyńska i p. Krzysztof Suliga. Dzieci zwiedzały Muzeum Mikołaja Reja. Odpoczynek zaplanowany był w miejscowości Oksa, gdzie nasi uczniowie w miłym towarzystwie zjedli pyszną pizze.Pomimo zmęczenia uśmiechy nie znikały z twarzy rowerzystów.
ROK SZKOLNY 2023/2024
Wróć do spisu treści