SZKOŁA - GALERIA - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie
Przejdź do treści

SZKOŁA - GALERIA

W dniu 22.11. 2021r. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie odwiedził Dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny. W trakcie wizyty personel medyczny z Centrum Medycznego Corten Medic dokonał przeglądu uzębienia, udzielił instruktażu higieny jamy ustnej oraz fluoryzacji dzieci zarówno ze szkoły jak i z przedszkola. Dzieci pomimo początkowego stresu wykazały się wielką odwagą i z wizyty wychodziły z uśmiechem na twarzy.
W związku ze 103 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie wzięli udział w ogólnopolskich obchodach upamiętnienia tego święta. Przedszkolaki wykonały biało-czerwone kotyliony, które przyklejały sobie nawzajem oraz obdarowały opiekunów, nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w naszej okolicy. O godzinie 11.11 w całej szkole rozbrzmiewał hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" 2021- zgodnie z reżimem sanitarnym - każda klasa w swojej sali lekcyjnej.🇵🇱
Czas przed pierwszym listopada wywołuje w nas zadumę, kieruje myśli w stronę tych ludzi, których już od nas odeszli. Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Radkowie zaangażowali się w akcję „Szkoła pamięta”. Nasza okolica, pomimo, że niewielka, jest pełna miejsc, które pamiętają minione czasy. Troska o pielęgnowanie naszej tożsamości nakazuje zachowywać pamięć, bo jak mawiał Wielki Polak Józef Piłsudski: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek, teraźniejszość i nie ma prawa do przyszłości”. Dlatego też uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej zorganizowali w szkole zbiórkę zniczy.
Następnie, w środowe słoneczne przedpołudnie, uczniowie klasy V i VIIIbwraz z opiekunami: panią Haliną Sikorą- Stańczyk, Iwoną Skórą- Popko oraz panią Moniką Gradoń uczestniczyli w patriotycznej wycieczce na najstarszy w powiecie cmentarz w Dzierzgowie, gdzie zapalili znicze na grobach zmarłych, którzy oddali życie za ojczyznę, dla niej żyli i pracowali, pomagali wychowywać młode pokolenie. Odwiedzili groby: księży parafii Dzierzgów, przodków z rodziny Stefana Żeromskiego, pochowanych na cmentarzu w Dzierzgowie, partyzantów- Kazimierza i Stanisława Skowronów, którzy w czasie II wojny światowej założyli jedną z pierwszych komórek Armii Krajowej, ich siostry- ofiary obozu  w Ravensbruck, dziedziców okolicznych wsi, np. Edmunda Wierusza Kowalskiego, uczestnika walk roku 1863, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Pamiętali również, by przystanąć i zadumać się na chwilę przy patriotycznych pomnikach i obeliskach: w Radkowie, Bałkowie, Krzepinie i Sulikowie. Wspominali partyzantów z powstania styczniowego, bohaterów walk II wojny światowej poległych pod Krzepinem i Radkowem we wrześniu i październiku 1944 roku. Swoje kroki skierowali także na cmentarz w Bebelnie, gdzie zapalili znicze na zapomnianych i opuszczonych mogiłach oraz na grobie koleżanki Patrycji, uczennicy VIII klasy, która zbyt wcześnie od nas odeszła.


18 października uczniowie klas 5 i 6 uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej Chęciny - Tokarnia. Mimo pochmurnej aury, pogoda ducha nie opuszczała dzieciaków.


W dniu 29.09.2021 r. odbyło się uroczyste pasowanie naszych pierwszoklasistów. Po występie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. To jednak nie koniec atrakcji. Na zakończenie dzięki zaangażowaniu rodziców oraz przedstawicieli Stowarzyszenia "NASZE DZIECIAKI" na uczniów czekał poczęstunek oraz popcorn i wata cukrowa.


16 września 2021r. odbyła się wycieczka rowerowa do Nagłowic, w której wzięła udział klasa VI i VIIB. Opiekunami wycieczki byli p. Małgorzata Strączyńska i p. Krzysztof Suliga. Dzieci zwiedzały Muzeum Mikołaja Reja. Odpoczynek zaplanowany był w miejscowości Oksa, gdzie nasi uczniowie w miłym towarzystwie zjedli pyszną pizze.Pomimo zmęczenia uśmiechy nie znikały z twarzy rowerzystów.
ROK SZKOLNY 2021/2022
Wróć do spisu treści