Galeria 2019/2020 - Szkoła Podstawowa w Radkowie

Szkoła Podstawowa w Radkowie
Szkoła Podstawowa
w Radkowie
Przejdź do treści
Galeria
Warsztaty teatralne
<
 
>
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w warsztatach teatralnych. Pod okiem panem Zbigniewa Woldańskiego przygotowują przedstawienie, które ma nam przybliżyć wiejskie zwyczaje związane z latem na wsi i żniwami:)
Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Kulturalnie pobudzeni do działania", którego autorem jest Stowarzyszenie "NASZE DZIECIAKI".
Zakończenie roku szkolnego uczniów klasy 8_26.06.2020r.
<
 
>
Uczniowie klasy 8 otrzymali świadectwa ukończenia SP w Radkowie.
Uroczystość bardzo nietypowa, bez dźwięków poloneza, rodziców, gości i oczywiście młodszych kolegów:(
Drodzy ósmoklasiści! Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz młodsi koledzy gratulują Wam ukończenia szkoły w tym tak nietypowym czasie. Dziękujemy Wam za zapał, za dobre chęci, za życzliwość, wyrozumiałość. Życzymy Wam by zdobyta wiedza, wspólne doświadczenia, pozytywnie wpływały na Wasze dalsze życie. By lata spędzone w tej placówce wyryły się głęboko w Waszych sercach i pozostały tam, szczególnie w trudnych chwilach, by dawać Wam poczucie siły jaka w Was drzemie.
W czasie uroczystości w sposób szczególny Pan Dyrektor zwrócił się do wieloletniego członka i Przewodniczącego Rady Rodziców – pana Sylwestra Śliwińskiego, który wraz z zakończeniem edukacji w naszej szkole przez najmłodszą córkę – kończy pracę w Radzie Rodziców. W tym dniu, Pan Dyrektor dziękował przede wszystkim w imieniu uczniów klasy 8 i wyraził nadzieję, że sytuacja pozwoli spotkać nam się po rozpoczęciu już w większym gronie i oficjalnie podziękować za wsparcie i nieustającą pomoc w obecności wszystkich uczniów i całej Rady Pedagogicznej.
Podczas uroczystości wręczenia świadectw uczniom klasy ósmej obecny był Przewodniczący Rady Gminy w Radkowie – pan Tomasz Szczerba. Pan Przewodniczący jest od kilku lat fundatorem stypendium dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce. Fundator stypendium podkreśla również, że ważne są dla niego warunki w jakich uczniowie pracują na swoje wyniki – trudna sytuacja finansowa, choroba, wychowywanie w rozbitej rodzinie, jak również na to aby w każdy roku stypendium trafiło do innych uczniów i było dla nich wsparciem. Ten rok był pod tym względem bardzo trudny. Od uczniów wymagał on dużo samodzielności, sumienności i motywacji do dbania o własne wykształcenie.
Pierwsze stypendium otrzymała uczennica, która uzyskała najwyższą średnią na zakończenie roku szkolnego 2019/ 2020 - Kinga Natkowska (średnia 5,9). Kinga ukończyła w tym roku naukę w naszej placówce a jej postawa przez te 8 lat, również podczas zdalnego nauczania, zasługują na szczególną pochwałę.
Drugie stypendium otrzymał uczeń Bartosz Kocela. Bartosz pomimo tego, że choroba kieruje jego życiem i wyznacza codzienny rytm - również uzyskał bardzo wysokie wyniki w nauce (3 miejsce w szkole).
Bardzo dziękujemy Panu Przewodniczącemu za nieustającą pomoc i wsparcie jakie okazuje naszej placówce.
Zbiórka karmy_9-11.03.2020r.
<
 
>
Zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska trwała jedynie kilka dni. Jednak zainteresowanie i zaangażowanie uczniów oraz ich rodziców w akcję były ogromne. Podczas zbiórki zebrano 78kg suchej i 16kg mokrej, czyli łącznie 94kg karmy dla psów i kotów! Karma została przekazana do przytuliska dla bezdomnych zwierząt Psy Pani Magdy w Rytlowie, w powiecie koneckim. Serdeczne podziękowania dla uczniów i rodziców, którzy włączyli się w zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska za okazane serce. Stanęliście na wysokości zadania i pokazaliście, że los bezdomnych zwierząt nie jest Wam obojętny.
Uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet_09.03.2020r.
<
 
>
Tego dnia odbyło się wręczenie stypendiów za najlepsze wyniki w nauce od Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Radków i Rady Rodziców. Stypendia wręczali: Prezes Stowarzyszenia pan Stanisław Herej oraz Przewodniczący Rady Radziców Sylwester Śliwiński wraz z Dyrektorem SP w Radkowie, Jarosławem Borkowskim. Stypendia ufundował także Przewodniczący Rady Gminy Radków pan Tomasz Szczerba. Następnie odbył się program artystyczny w wykonaniu uczniów z okazji Dnia Kobiet. Przygotowanie programu i oprawa muzyczna: Leszek Wawrzyła.
Wycieczka do Częstochowy_19.02.2020r.
<
 
>
Kino na temat: Zwierzęta na ratunek, Kielce_25.02.2020r.
<
 
>
Zabawa karnawałowa klas I-IV_14.02.2020r.
<
 
>
Zabawa karnawałowa klas V-VIII_14.02.2020r.
<
 
>
28. Finał WOŚP_12.01.2020r.
<
 
>
Przedstawienie jasełkowe_18.12.2019r.
<
 
>
Organizacja przedstawienia jasełkowego: panie Halina Sikora-Stańczyk i Ewa Turska. Oprawa muzyczna: Leszek Wawrzyła.
Mikołajki klas I-IV_02.12.2019r.
<
 
>
Mikołajki klas V-VIII_6.12.2019r.
<
 
>
Wycieczka na wystawę grafiki_29.11.2019r.
<
 
>
Uczniowie klasy 6b i 8 odbyli wycieczkę na wystawę grafiki w Centrum Wystaw Artystycznych w Kielcach. Uczniowie zostali oprowadzeni po wystawie,a następnie sami pracowali nad przygotowaniem portretu jednej z boginek słowiańskich Mokosz. Wykorzystali w tym celu różne techniki artystyczne. Niektóre z prac znalazły uznanie w oczach prowadzących pań i być może będziemy mogli zobaczyć je na przygotowywanej obecnie wystawie prac dzieci.
Andrzejki klas I-III_28.11.2019r.
<
 
>
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego_15.11.2019r.
<
 
>
15 listopada 2019r. odbyła się uroczystość podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka. Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły: Julia Sobczyk kl. III, Bartosz Sobczyk kl VI a oraz Kinga Natkowska kl. VIII.
Nagroda za zbiórkę kasztanów_20.11.2019r.
<
>
Uczniowie, którzy wzięli udział w akcji zbierania kasztanów i żołędzi, pojechali w nagrodę do pizzerii ANA w Szczekocinach. Koordynatorką zbiórki w szkole oraz organizatorką wycieczki była pani Dorota Figlarowicz.
„Szkoła do hymnu”_8.11.2019r.
<
>
W piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11, wszyscy uczniowie odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Akademia z okazji Święta Niepodległości_13.11.2019r.
<
 
>
Ujmujący program artystyczny uczniów klas IV-VIII. Przygotowanie: Małgorzata Sokołowska-Nowak i Iwona Skóra-Popko. Oprawa muzyczna: Leszek Wawrzyła. Tego dnia podsumowano także akcję zbiórki kasztanów i żołędzi. Koordynatorką zbiórki w szkole była pani Dorota Figlarowicz.
Zajęcia z samoobrony_23-30.10.2019
<
>
Zajęcia z samoobrony dla uczniów. Uczniowie ćwiczyli m.in. w jaki sposób unikać zagrożeń ze strony innych, jak się poruszać w sytuacji zagrożenia, uczyli się obrotów, obrony przed atakiem, uwalniania się z chwytów za nadgarstek, z chwytów głowy, za części garderoby i in. Szkolenie dla uczniów klas I-III prowadził pan Andrzej, a dla uczniów klas starszych - pan Krzysztof.
Akcja sprzątania zabytkowych grobów_25.10.2019r.
<
>
W dniu 25.10.2019r. odbyła się akcja sprzątania zabytkowych i zapomnianych grobów na cmentarzu parafialnym w Dzierzgowie. Wielkie uznanie dla klasy 8 SP w Radkowie za pracowitość i godne zachowanie na cmentarzu. Zapalono 40 zniczy na grobach. Dziękujemy wszystkim,którzy w ramach szkolnej zbiorki dostarczali je systematycznie do szkoły. Akcję zbiórki zniczy oraz sprzątanie grobów koordynowały panie: Iwona Skóra-Popko i Halina Sikora-Stańczyk.
Wycieczka klas II - Stacja Grawitacja_15.10.2019r.
<
>
Obchody Dnia Edukacji Narodowej_11.10.2019r.
<
>
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
Bezpieczeństwo na wsi - szkolenie KRUS dla pierwszoklasistów_7.10.2019r.
<
>
85. rocznica Bitwy pod Radkowem_06.10.2019r.
<
>
6 października 2019 roku po raz kolejny w budynku Szkoły Podstawowej w Radkowie spotkaliśmy się, by wspominać bitwę pod Radkowem, zwłaszcza, ze w tym roku przypada już 85 rocznica tej bitwy.
Europejski Tydzień Sportu
<
>
W ostatnim tygodniu września w naszej szkole, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, odbyła się sztafeta oraz miedzyklasowy turniej piłki nożnej. Dzieci wysłuchały również prelekcji na temat zdrowego trybu życia, którą przygotowały uczennice siódmej klasy. Wszystkim uczestnikom zmagań dziękujemy za zaangażowanie i sportową walkę.
Dzień Chłopaka kl VB
<
>
A oto fotorelacja z nietypowych obchodów Dnia Chłopaka w VB. Działo się - był tort i piccolo, wspólne gry i zabawy sportowe z panem Krzysztofem, śmiechy, tańce, szaleństwa i nocne pogaduchy do poduchy:) Dziękujemy Naszym kochanym mamom za pyszną kolację i śniadanie. Już nie możemy się doczekać kolejnej takiej nocki:) Pozdrawiamy wszystkich - VB.
Dzień Chłopaka_30.09.2019r.
<
>
Nauka pierwszej pomocy_30.09.2019r.
<
>
Pan Radosław Szydłowski, ratownik pogotowia ratunkowego, przybył do uczniów klasy IIb oraz III, żeby ćwiczyć z dziećmi jak udzielić pierwszej pomocy (przede wszystkim jak wykonać resuscytację).
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych_24.09.2019r.
<
>
Bezpieczna droga do szkoły - policjanci z wizytą w kl. I_03.09.2019r.
<
>
Ślubowanie uczniów klas pierwszych_02.09.2019r.
<
>
Dnia 2 września, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowanie na ucznia. Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu symbolicznym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Centralnym jego punktem, obok złożenia przyrzeczenia, jest dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez Dyrektora Szkoły, które jest oficjalnym aktem przyjęcia w poczet uczniów. Po złożeniu podpisu w księdze pamiątkowej (odbiciu paluszka), uczniowie klasy otrzymali od wychowawcy dyplomy, od rodziców natomiast - słodkie rogi obfitości. Witajcie w szkole pierwszaki!
Wróć do spisu treści