SZKOŁA - GALERIA 2022/2023 - I semestr - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie
Przejdź do treści

SZKOŁA - GALERIA 2022/2023 - I semestr


W ostatnim czasie zorganizowano w naszej szkole konkurs na najlepszy symbol graficzny (logo) związany z naszą szkołą. Projekty oceniane były zgodnie z następującymi kryteriami: oryginalność autorskiego znaku, łatwość zapamiętania, czytelność oraz estetyka wykonania. Prace wykonano różnymi technikami, zarówno plastycznymi jak i graficznymi. Komisja oceniająca która składała się z przedstawicieli Rady Pedagogicznej nie miała łatwego zadania ponieważ wszystkie prace były bardzo interesujące. Ostatecznie zostały wyróżnione prace dwóch uczennic z klasy ósmej: Wiktorii Walus oraz Viktorii Pęśko. Wszyscy uczniowie dostali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy.
31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radkowie zorganizował sztab, działający przy stowarzyszeniu Z Ludźmi, Dla Ludzi, pod przewodnictwem p. Waldemara Równickiego. Tak jak w latach minionych impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli. Imprezę w Domu Kultury uświetniły występy młodzieży z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Radkowie, która przygotowała Jasełka pod kierunkiem p. Haliny Sikory -Stańczyk, p. Ewy Turskiej i p. Leszka Wawrzyły. Tańcem „Góry do góry” młodzież próbowała rozgrzać atmosferę przed licytacją gadżetów. I trzeba przyznać, cel został osiągnięty, gdyż wszyscy biorący udział w licytacjach wykazali się dużą hojnością.
 
Z licytacji prowadzonych przez p. Waldemara Równickiego i p. Leszka Wawrzyły udało się zebrać ponad 3500,00 zł. Najdrożej zlicytowano pluszowego misia, przekazanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prace wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Kossowie. Niezastąpiony p. Leszek Wawrzyła zlicytował również elementy dekoracji jasełkowej za ponad 200 zł. Impreza zakończyła się występem zespołu DEXTER.
Nasi wolontariusze, którzy zostali wcześniej przeszkoleni przez policję, pod kątem zachowania bezpieczeństwa, kwestowali przy kościołach w Dzierzgowie i Kossowie, przed budynkami użyteczności publicznej, w okolicach sklepów i na ulicach gminy.

Oto lista tegorocznych wolontariuszy:
 1. Gabriela Nowakowska
 2. Zuzanna Turska
 3. Karolina Brych
 4. Wiktoria Walus
 5. Natalia Palimąka
 6. Karolina Sobór
 7. Aleksandra Ciosek
 8. Milena Lisek
 9. Patryk Sadowski
 10. Bartosz Kolcela
 11. Piotr Mulczyk
 12. Jakub Domagała

Wolontariuszom udało się zebrać ponad 7 000,00 zł. Łączna kwota, jaką uzbierano przekroczyła 10 500,00 zł.
Gorące podziękowania dla wolontariuszy, darczyńców, ofiarodawców, rodziców, nauczycieli, młodzieży i wszystkich, zaangażowanych w przygotowanie kolejnego finału WOŚP.


Zatrzymajmy się na chwilę w tym zabieganiu przedświątecznym…” – taka była myśl przewodnia przedstawienia jasełkowego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie, które odbyło się 21 grudnia 2022 roku. Uczniowie w nietypowy sposób zaprezentowali to, co jest istotne w przesłaniu Świąt Bożego Narodzenia: dyskutowali z aniołami przy stajence, budowali wieżę Babel, śpiewali kolędy i tańczyli.
Następnie przekazali Betlejemskie Światło Pokoju dyrekcji oraz proboszczowi parafii Dzierzgów - księdzu Krzysztofowi Szumigrajowi, który uczestniczył w spotkaniu. Jest ono odpalane od 1986 roku w Grocie Narodzenia Pańskiego, a następnie transportowane do Wiednia, gdzie odbierane jest przez Skautów z całego świata. W dniu 11 grudnia 2022 roku harcerze Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego odebrali je z kaplicy przy schronisku na Głodówce w Zakopanem od słowackich Skautów. Tegorocznym hasłem Betlejemskiego Światełka Pokoju jest „Światło dla Ciebie”.
Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Pan Dyrektor oraz Ksiądz Proboszcz składali wszystkim świąteczne życzenia. Miłą niespodzianką dla uczniów był słodki prezent – czekolady od firmy Wawel, której przedstawiciele gościli niedawno w naszej szkole.
W poniedziałek, 11.12.2022r. odbyło się spotkanie naszych uczniów z przedstawicielami firmy Wawel, które zostało zorganizowane z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Bieganowie oraz Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Radków.  Inspiracją do spotkania było wręczenie słodkich upominków dla uczestników konkursu z okazji Dnia Czekolady w Bieganowie.  Ponadto wszyscy nasi uczniowie zostali obdarowani słodkościami, które umiliły spotkanie. Wśród gości nie zabrakło także naszych  twórców  z Gminy Radków: p. Teresy Ostrowskiej oraz p. Czesława Syrka, którzy zaprezentowali swoje utwory o czekoladzie.
Dziekujemy wszystkim organizatorom spotkania oraz firmie Wawel za podarowane słodkości.
W piątek, 08.12.2022r. w  naszej szkole odbył się pokaz historyczny pod hasłem "Wrzesień 39" w wykonaniu Grupy Artystycznej "REKONSTRUKTO" z Lublina. Lekcje żywej historii przybliżyły uczniom tajniki i ciekawostki z okresu II wojny światowej, losów naszego narodu u kresu II Rzeczypospolitej. Odtwórcy przywieźli ze sobą liczne  artefakty, rekonstrukcje broni oraz umundurowania żołnierzy, które uczniowie mogli nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć i przymierzyć. Wiele emocji wzbudził także czynny udział naszej młodzieży w pokazie, a repliki broni  zafascynowały nie tylko chłopców, ale i dziewczynki. Wydarzenie  na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczennice klasy 8a.
Czy to możliwe, aby uczniowie nie mogli doczekać się pójścia do szkoły?  By ochoczo pędzili na zajęcia w dodatku na 15 godzin? Wydaje się to nie do pomyślenia? A  jednak... To wydarzyło się naprawdę. Gdzie? W Zespole  Szkolno- Przedszkolnym w Radkowie. W nocnym wydarzeniu 13 śmiałków- uczniów wzięło udział w integracyjnym spotkaniu zorganizowanym przez pomysłodawców : Małgorzatę Strączyńską  i Krzysztofa Suligę. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek 25 listopada o godzinie 18:00 i zakończyło w sobotę o 9:00 rano. Do naszej dyspozycji była prawie cała szkoła.
Po rozlokowaniu się w sali lekcyjnej i wybraniu swojego kawałka podłogi, zaczęliśmy naszą przygodę od gry terenowej, która została rozegrana na terenie szkoły. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, gdzie z determinacją i niezwykłą szybkością szukali po szkolnych korytarzach ukrytych numerków, aby później wykonać załączone w nim zadanie. Zmęczeni po zabawie  zabraliśmy się za robienie gofrów, które wyszły bardzo smaczne. Nasze dziewczynki wykazały się niezwykłymi zdolnościami kulinarnymi. Innymi atrakcjami była zabawa w chowanego, gry planszowe, rozgrywki na sali gimnastycznej. Nie mogło również zabraknąć pizzy. Na koniec dnia pełnego wrażeń dla wyciszenia oglądaliśmy film. Rano zjedliśmy  przygotowane wspólnie  tosty i o 9:00 zakończyliśmy naszą pierwszą noc w szkole. W pamięci na zawsze pozostaną  niezwykłe ciepłe wspomnienia szkoły,  nie tylko jako miejsca nauki, ale także miejsca, gdzie można ciekawie spędzić czas.
Andrzejki 2022, po dłuższej przerwie covidowej zaliczamy do bardzo udanych. Było bardzo wiele atrakcji. Dla każdego coś miłego. Miłośnicy tańca mieli wspaniałą okazję wykazać się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Szczególnie podczas "macareny" i "belgijki". Wszytkich ciekawych swojej niedalekiej przyszłości, wciągnęły wróżby andrzejkowe. Szybcy i zwinni mogli spalić kalorie, pochłonięte w trakcie pysznej kolacji, przygotowanej przez wspaniałe mamy, podczas zabaw, prowadzonych przez naszego niestrudzonego pana Krzysztofa. Lubiący podpierać ścianę i froterować podłogę, również opuścili imprezę z uśmiechami na twarzach. Takie zabawy to my lubimy!
Dnia 22 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jesiennej wycieczce do Krakowa. Przeszliśmy najsłynniejszą i najczęściej uczęszczaną trasą Krakowa tj. Traktem Królewskim czyli szlakiem królewskich orszaków. Przechodząc przez Bramę Herbową ruszyliśmy w stronę Wawelu. Przemierzając drogę urokliwymi uliczkami, zasłuchani w opowieści przewodnika, podziwialiśmy piękne kamienice i zabytki Krakowa: Wieżę Zygmuntowską, Sukiennice, Kościół Mariacki, Katedrę i trasę podziemną na Wawelu. Kolejnym punktem naszej wyprawy było Muzeum Lotnictwa. Naszym zdaniem powinno być obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Krakowa. Serdecznie polecamy. Zmęczeni, ale szczęśliwi, z nowymi wspomnieniami wróciliśmy do domów.
                  
Na początku roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie ruszył projekt Fundacji BGK pod nazwą “Sport na Start” - “Gry i zabawy naszych rodziców i dziadków”.
Projekt trwał do połowy listopada. Uczniowie w tym czasie mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego, które odbywały się dwa razy w tygodniu dla dwóch grup wiekowych (młodszej i starszej), w projekcie wzięło udział 60 uczniów szkoły w Radkowie. Dzięki sfinasowaniu projektu przez Fundację BGK mogliśmy kupić przybory i przyrządy niezbędne do przeprowadzenia zajęć, tj. boiska zewnętrzne do ringo, zestaw do unihokeja, zestawy do palanta, bule, zestaw do gry w cornhole oraz skakanki.

Uczniowie mogli poznać gry i zabawy, w które bawili się i grali ich rodzice i dziadkowie. Zakup sprzętu uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego i zachęci dzieci do większej aktywności fizycznej. Zakończeniem projektu był turniej wewnątrzszkolny, w czasie którego uczniowie rywalizowali w poznanych grach. Dzieci za zajęcie czołowych miejsc otrzymały puchary  zakupione z dofinansowania, natomiast każdy uczestnik projektu otrzymał czapkę oraz koszulkę promującą fundację.
Projekt dofinansowany przez Fundacje BGK w programie “Sport na Start” - edycja I.
14 listopada w naszej szkole odbyło się szkolenie proobronne dla uczniów klas 7 i 8 w ramach projektu  "MY MŁODE POKOLENIE - TOBIE OJCZYZNO!!! ", współfinansowanego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Szkolenie obejmowało działania w zakresie wyszkolenia strzeleckiego tj. zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią, składania, rozkładania broni, dobywania broni, postaw strzeleckich, ćwiczeń celności oraz zasad organizacji bezpiecznego schronu, zasad alarmowania o zagrożeniu z powietrza, przygotowania plecaka przetrwania, cyberbezpieczeństwa (zasad weryfikacji dezinformacji i "fake newsów").
Szkolenie było kolejnym etapem projektu, po zajęciach praktycznych na strzelnicy i konkursach strzeleckich.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej "PASSA" w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Centrum Przygotowań do Misji, Zagranicznych w Kielcach, Świętokrzyska Policja, Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach.
Patroni honorowi: Minister Edukacji i Nauki, Wojewoda Świętokrzyski.
16 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 104 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Młodzież z naszej szkoły przygotowała z tej okazji montaż słowno - muzyczny oraz taniec z flagą. Uroczystość uświetniły swoim występem przedszkolaki, które przygotowały wiersze i taniec "Polkę".
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak pięknej, barwnej i niecodziennej lekcji historii.


Dnia 11 listopada o godzinie 11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji" Szkoła do hymnu" z okazji Święta Niepodległości uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie wraz z rodzicami i Radą Pedagogiczną wspólnie odśpiewali hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego".
Szkic Józefa Piłsudskiego wykonany przez ucznia klasy VI - Bartłomieja Raka.
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada, na pamiątkę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Przez tak długi czas naszego kraju nie było, podzieliło go między siebie trzech zaborców: Austria, Prusy i Rosja. Nie było polskiego rządu, naszych szkół, ale byli ludzie, którzy nigdy nie zapomnieli, że jesteśmy Polakami. Im też zawdzięczamy odzyskanie wolności. I obiecujemy: będziemy pamiętali!
W dniu 8. 11. 2022 r.  odbyły się powiatowe eliminacje IV edycji wojewódzkiego konkursu "Bzpieczeństwo na piątkę", naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy piątej : Amelia Sadowska, Gabriela Mrozińska, Gabriela Nowakowska, Maja Łata. Etap powiatowy rozpoczął się w sali narad Starostwa Powiatowego we Włoszczowie. Do konkursu przystąpili uczniowie klas piątych z siedmiu szkół podstawowych terenu powiatu włoszczowskiego którzy rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach dotyczących bezpieczeństwa. W ramach turnieju uczestnicy zaprezentowali wykonane przez siebie prace plastyczne na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym oraz napisali test z wiedzy, w którym znalazły się pytania m.in. z zakresu zasad i przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy udzielali również  pierwszej pomocy przedmedycznej, a także rywalizowali na rowerowym torze przeszkód. Nasze uczennice pokonały pięć drużyn i zajęły trzecie miejsce.
Gratulujemy dziewczynom i życzymy samych sukcesów.
Dnia 9 listopada klasy VI i VIIIB wybrały się do Włoszczowy. Pierwszą częścią wycieczki była wizyta w Bibliotece Publicznej. Uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza oraz zwiedzili wypożyczalnię, czytelnię, miejsce, gdzie organizowane są różne zajęcia. Następnie udali się do Instytutu Pamięci, gdzie mogli  zobaczyć przedmioty- pamiątki przyniesione przez mieszkańców naszego powiatu. Drugą częścią wyjazdu był film w kinie DK Włoszczowa pod tytułem "Listy do M. 5". Wszystkim uczniom bardzo podobał się film, który wprowadził nas w nastrój świąteczny.
W ramach projektu Stowarzyszenia Passa "My Młode Pokolenie Tobie Ojczyzno"  odbyła się wycieczka na strzelnicę w Kielcach GT6, gdzie nasi uczniowie oddali celne strzały konkursowe. Wszyscy świetnie się bawili.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa większych i mniejszych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy.
Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, czy kształtowania właściwych postaw moralnych. W naszej szkole to święto obchodziliśmy 7 listopada. Nasze propozycje to: zabawa w przebieranie się za postaci z popularnych bajek, przedstawienie teatralne, a także konkursy i gry nawiązujące do ich przygód. Opcji jest bardzo dużo, wystarczy wyobraźnia.
Pamięć jest wyrazem szacunku o zmarłych i  ważnym czynnikiem budującym naszą tożsamość. Rozmyślając o życiu członków rodziny, o tym jacy byli, skąd pochodzili, dowiadujemy się czegoś o sobie, budujemy obraz siebie. Wspominając wybitnych ludzi, zasłużonych dla Ojczyzny, odczuwamy dumę z przynależności do tej samej wspólnoty, nabieramy wiary we własne możliwości, wierzymy, że jest ktoś, kto już przetarł szlak, którym właśnie my chcemy teraz podążać.
O tym, jak ważna jest pamięć o dziejach narodu i kultywowanie pamięci o przeszłości przekonali się uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej w Radkowie, którzy w ramach akcji #Szkoła Pamięta nawiedzili najstarszy w powiecie włoszczowskim, bo pochodzący z połowy wieku XVIII cmentarz w Dzierzgowie. Stojąc przy kaplicy cmentarnej o charakterze neogotyckim,  ufundowanej przez Gabriela Rogozińskiego w XIX wieku, wysłuchali historii o dziejach cmentarza. Następnie zabrali się do porządkowania zapomnianych grobów, grabili i zmiatali powiędłe liście, wyrywali porosłe trawy i czyścili nagrobki z mchu. Po czym zapalili zebrane dzień wcześniej znicze, stawiając je na grobach, o których dziś już nikt nie pamięta, na mogiłach powstańców, dziedziców okolicznych wsi, partyzantów, żołnierzy walczących w okresie II wojny światowej oraz w powojennej historii Polski Ludowej, więźniów obozów koncentracyjnych, przodków Stefana Żeromskiego oraz aktora Augusta Kowalczyka, nauczycieli z naszej szkoły, którzy odeszli stąd do wieczności. Miłym aspektem pobytu na cmentarzu i utrwalania pamięci o przodkach były dwa przypadkowe spotkania z poznanymi gośćmi: panem Natkowskim, który w niezwykle interesujący sposób przekazał nam nieznane fakty z przeszłości dotyczące dziejów powstania roku 1863, dziejów rodziny Kowalczyków z Bieganowa, oraz pani Stępińskiej, konserwatora zabytków, która każdego roku przybywa na cmentarz dzierzgowski z dalekiego Dolnego Śląska, by kultywować pamięć o swoich przodkach i porządkować nieznane, zapomniane groby.
Cmentarz dzierzgowski skrywa ciekawe historie i ważne nagrobki. Wśród nich- żeliwny pomnik Walentego Jackowskiego i rodziny Makólskich, jeden z trzech w kraju. Wspaniały monument, sięgający wręcz do nieba, odnowiony został staraniem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Radków, które także działa na rzecz ratowania starych zabytków.
Tak jak brama cmentarna oddziela miejsce żywych od miejsca umarłych, tak i my żyjący w ciągłym  biegu, zatrzymajmy się i w tych najbliższych dniach pomyślmy o tych, którzy byli nam bliscy, dalecy, których już nie ma z nami i wspominajmy. Człowiek bowiem żyje tyle, ile trwa na ziemi pamięć o nim.
                                                                              
Code Week jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach programu kraje europejskie organizują wydarzenia związane z programowaniem, konkurując ze sobą w liczbie zorganizowanych wydarzeń.

Inicjatywa realizowana jest w formie wolontariuszy w całej Europie i ma na celu szeroko rozumianą promocję programowania. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie odbyła się po raz kolejny w terminie od 13.10 – 21.10.2022.
Uczniowie uczyli się kodowania głównie podczas zajęć informatyki w ramach zajęć lekcyjnych. Podjęli praktyczne próby tworzenia algorytmów do gier Minecraft, a także mieli możliwość poznania języka programowania Python w atrakcyjnym dla siebie środowisku graficznym, przypominającym grę komputerową.
Uczniowie rozwijali nie tylko swoje zdolności informatyczne ale również zaangażowali swoją wiedzę z języka angielskiego, który jest powszechnie używany w środowisku informatycznym.
                                                                   

                                                               


20 października. Dzień pełen radości i uśmiechu... - DZIEŃ BEZ PLECAKA
19.10.2022r. w naszej szkole odbył się IV Mityng Lekkoatletyczny o Puchar Prezesa UKS "Spartakus" przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie.
Brali w nim udział uczniowie z okolicznych szkół z naszego powiatu tj. Szkoła Podstawowa z Moskorzewa, Szkoła Podstawowa z Chlewic, Szkoła Podstawowa z Bebelna oraz gospodarze  Szkoła Podstawowa z Radkowa.
Uczniowe startowali w następujących dyscyplinach:
Bieg na 60 metrów
Bieg na 300 metrów
Bieg na 600 metrów
Rzut piłeczką palantową
Sztafeta 4x300 metrów
Wyniki poszczególnych kategorii przedstawiają się następująco:

Klasy IV-VI
Kategoria dziewczyny:
1 miejsce - Szkoła Podstawowa z Radkowa
2 miejsce - Szkoła Podstawowa z Bebelna
3 miejsce - Szkoła Podstawowa z Chlewic
4 miejsce - Szkoła Podstawowa z Moskorzewa     
Klasy VII-VIII
Kategoria dziewczyny:
1 miejsce - Szkoła Podstawowa z Chlewic
2 miejsce - Szkoła Podstawowa z Radkowa
3 miejsce - Szkoła Podstawowa z Moskorzewa
 
Klasy IV-VI
Kategoria chłopcy:
1 miejsce - Szkoła Podstawowa z Radkowa
2 miejsce - Szkoła Podstawowa z Chlewic
3 miejsce - Szkoła Podstawowa z Bebelna
4 miejsce - Szkoła Podstawowa z Moskorzewa
                                                   
Klasy VII-VIII        
Kategoria chłopcy:
1 miejsce - Szkoła Podstawowa z Radkowa
2 miejsce - Szkoła Podstawowa z Bebelna
3 miejsce - Szkoła Podstawowa z Chlewic
4 miejsce - Szkoła Podstawowa z Moskorzewa  
Okazało się, że rywalizacja między szkołami była możliwością do osiągnięcia świetnych wyników w poszczególnych konkurencjach. Zawodnicy nie oszczędzali sił, aby rywalizować między sobą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że będą szlifować swoją formę na kolejne zawody.

W środę 12 października w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zostało ono przygotowane przez uczniów klasy 8 pod nadzorem nauczycieli - wychowawców świetlicy szkolnej. Tym razem organizatorzy postanowili przedstawić fabułę " na wesoło", scenki aktorskie przeplatane śpiewem przy akompaniamencie pana Leszka Wawrzyły.
Publiczność świetnie się bawiła. Wszyscy artyści spisali się na medal i wykonali zadanie koncertowo. Już nie możemy się doczekać kolejnych aktorskich wyzwań. Również samorząd uczniowski pamiętał o nauczycielach i pracownikach szkoły. Uczniowie składali życzenia i wręczali słodkie prezenty.
4 października uczniowie klasy V i VI z okazji Dnia Chłopaka wybrali się do kina Muza we Włoszczowie na film "King: Mój przyjaciel lew". Pełena przygód, humoru i wzruszeń filmowa przygoda o przyjaźni, rodzinie i zwierzętach, podbiła nasze serca. Pyszną pizzą zakończyliśmy ten nasz wtorkowy wypad. A w planach, co prawda odległych, wycieczka z okazji Dnia Kobiet.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne i pożyteczne. Również w naszej szkole propagowaliśmy czytelnictwo. W rolę czytających wcielili się rodzice, dawni absolwenci, strażacy, przedstawiciele Stowarzyszenia "Nasze Dzieciaki. Taka forma czytelnictwa bardzo podobała się naszym uczniom. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację tego dnia.


Dzień klapka w naszej szkole
22 września 2022r.   

"Godnym jest oczu Boga wolnych ludzi plemię,
On bohatérów nagrodzi."
J. Słowacki
W dniu 26 wrzesnia 1944r. II Batalion 4 P. P. LEG Armii Krajowej stoczył na naszym terenie zwycięską bitwę z przeważającymi siłami niemieckimi.
Pamiętamy!
ROK SZKOLNY 2023/2024
Wróć do spisu treści