SZKOŁA - GALERIA 2022/2023 -IIsemestr - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie
Przejdź do treści

SZKOŁA - GALERIA 2022/2023 -IIsemestr
Uroczyste pożegnanie klas ósmych.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 4- 7.
Absolwentom życzymy odwagi, wiary w siebie i własne możliwości, kolejnych sukcesów, szczęścia w dalszej szkolnej drodze.
Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.
Przed wakacjami, nasz ostatni wypad. Klasy 5 i 6 na wycieczce rowerowej.
Dnia 20.06.2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W pierwszej kolejności rozdano dyplomy dla uczniów za udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Wraz z dyplomami nagrody książkowe otrzymały uczestniczące w wyżej wymienionym konkursie dziewczynki z klasy V, VI, i VIII „a” - Nikola Majchrzak, Milena Kaleta, Martyna Ostrowska, Karolina Smolarz, Amelia Gradoń, Julia Lubaś i Zuzanna Sobieraj.
Następnie rozdano nagrody i dyplomy dla uczennic z klas VIII- ych za zaangażowanie i wkład pracy na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Przez ostatnie dwa lata owocnie pracowały: Milena Lisek, Karolina Brych, Julia  Szczerba, Natalia Palimąka, Karolina Sobór oraz Wiktoria Walus.

Za aktywny udział w programie Szkolny Klub Sportowy nagrodzono dyplomami aż 25 uczniów z klas I-III. Byli to: Aniela Czarniecka, Laura Błaszczyk, Cezary Brych, Wiktor Głodkowski, Leon Hajligtag, Zuzanna Idziak, Igor Jaskulski, Milena Kobyłka, Kacper Kocela, Szymon Kudła, Ksawery Leśniak, Emilia Marczewska, Franciszek Nowakowski, Filip Pietralik, Kacper Piwoński, Zofia Prusek, Anna Prusek, Michael Śliwiński, Jan Starczewski, Nikola Szałowska, Celina Szczerba, Iga Sztajnowska, Marcel Warzyński, Nina Wojteczek, Filip Zasada.
Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy!
Dnia 20 czerwca 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie odbył się egzamin praktyczny na KARTĘ ROWEROWĄ. Do egzaminu przystąpili uczniowie  klasy czwartej. Wcześniej  na lekcjach techniki byli zapoznani  z zasadami ruchu drogowego, wiadomościami teoretycznymi i obsługą techniczną roweru. Następnie uczniowie przystąpili do egzaminu teoretycznego, napisali test na kartę rowerową.  Do karty rowerowej przygotowała uczniów, pani Małgorzata Strączyńska, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadziła pani pedagog Monika Gradoń. Egzamin praktyczny uczniowie zdawali pod czujnym okiem panów policjantów.  Egzamin na Kartę Rowerową - zdany! Uczniowie pokazali, że jazdę mają opanowaną. Jeszcze raz brawa dla wszystkich !
W maju oraz czerwcu nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w dwugodzinnych warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez Polskie Centrum Profilaktyki z Krakowa. Warsztaty odbyły się we wszystkich klasach I-VIII. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach ze specjalistami, podczas których były poruszane przeróżne tematy z profilaktyki:
- Agresja i przemoc rówieśnicza - panuję nad emocjami.
- Przemoc werbalna- czyli o krzywdzącej sile słów.
- Integracja- jak odbudować relacje z rówieśnikami.
- Motywacja- mam siłę do działania.
- Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych.
- Cyberprzemoc - bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.
- Konflikt- przedstawiam, słucham, negocjuję.
- Techniki aktywnej nauki- wiem jak się uczyć.
Tematy te są bardzo ważne oraz pouczające dla naszych uczniów zwłaszcza przed wakacjami.
Wszystkie warsztaty odbyły się dzięki współpracy i sfinansowaniu Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radkowie. Dziękujemy.
WYCIECZKOWY ZAWRÓT GŁOWY
W dniu 06.06.2023r. uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w XXII Pieszym Rajdzie – Zlocie Dzieci i Młodzieży na Szlaku Kosynierów okolic Szczekocin. Celem rajdu było upamiętnienie 229 rocznicy bitwy Tadeusza Kościuszki pod Szczekocinami.
Wyruszyliśmy trasą 10 kilometrową, która prowadziła od boiska przy Zespole Placówek Oświatowych w Moskorzewie i przez: Kopiec w Chebdziu, Wywła Kolonia, Kopiec Kosynierów i meta - boisko szkolne przy Zespole Placówek Oświatowych w Moskorzewie. Nasi uczniowie wyruszyli jako pierwsi, a towarzyszyli im koledzy i koleżanki ze szkół w Moskorzewie i Chlewicach. Po dotarciu do mety rajdu czekał na nas poczęstunek. Dla naszych uczniów było to nowe, ale bardzo ciekawe doświadczenie. Dziękujemy za włożony wysiłek i wytrwałość w pokonaniu trasy rajdu.
Dzień Dziecka w Multikinie
Wspólny seans filmowy to zawsze gwarancja udanej wycieczki i wielu emocji. Dla każdego coś przyjemnego. Dzięki urozmaiconemu repertuarowi, każdy mógł wybrać to co najbardziej przypadło mu do gustu.
29 maja, 48 uczniów z klas IV-VIII wybrało się na wycieczkę do fabryki czekolady Wawel w Dobczycach, której celem było poznanie kolejnych etapów produkcji czekoladowych słodkości. Założyliśmy specjalne fartuchy i czepki, a następnie ruszyliśmy na teren fabryki, intensywnie pachnącej czekoladą. Przemiłe Panie przybliżyły nam tajniki produkcji, częstując czekoladkami, cukierkami, galaretkami. Oj, niektórzy zjedli tych słodkości bardzo duuużoo.
Następnie udaliśmy się  do firmowego sklepu ‘’Wawel’’, w którym czekała na nas gorąca czekolada i słodkie upominki.
Dziękujemy!!
Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer po Dolinie Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym, po którym oprowadzała nas pani przwodnik. Nie mogliśmy również pominąć widoku Maczugi Herkulesa w Pieskowej Skale, przy której zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Kupiliśmy sobie jeszcze tylko pamiątki i z uśmiechami na twarzach, pełnymi brzuchami, ruszyliśmy w drogę powrotną. Na szczęście nadmiar czekolady nikomu nie zaszkodził.
18.05.2023r. uczniowie klas 8a i 8b, wraz z wychowawcami i katechetkami, tradycyjnie jak co roku udali się na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Z przewodnikiem zwiedzili sanktuarium i wzbogacili swoją wiedzę historyczną o wydarzenia związane ściśle z klasztorem, obrazem Matki Bożej Częstochowskiej i potopem szwedzkim. Uczestniczyli we Mszy Św. i drodze krzyżowej na wałach klasztornych. Uczniowie bardzo miło spędzili ten czas razem.
W dniu 26 maja na stadionie OSiR we Włoszczowie odbyły się Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Jednostkę MDP OSP Radków reprezentowali uczniowie naszej szkoły w składzie: Karol Ćwikła, Paweł Prusek, Szymon Secemski, Filip Dziwosz, Bartosz Łata, Mateusz Jakubowski, Kacper Piotrowski, Dawid Kocełuch, Szymon Matyszczyk i Dominik Marczewski.
Na zawody składały się dwie konkurencje: ćwiczenie bojowe i sztafeta.
To był debiut naszej drużyny na zawodach rangi powiatowej.
Po nienagannym ćwiczeniu bojowym bez żadnych punktów karnych oraz sprawnym i szybkim przebiegnięciu sztafety zajęliśmy pierwsze miejsce w powiecie, zdobywając tytuł Mistrza Powiatu Włoszczowskiego.
Wielkie gratulacje dla naszej drużyny!
Dzięki wygranej awansowaliśmy  na zawody wojewódzkie, które odbędą się 10 czerwca w Sandomierzu. Trzymajcie za nas kciuki.
W dniu 11 maja 2023 roku uczniowie: Gabriela Nowakowska, Amelia Sadowska, Wiktor Kruk i Bartosz Marzec z klasy 5 uczestniczyli w eliminacjach powiatowych 44. Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem tego turnieju jest m.in. działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzacja zasad i przepisów ruchu drogowego.
Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy o ruchu drogowym oraz test skrzyżowań, udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przejechać tor przeszkód oraz miasteczko rowerowe.
Nasza drużyna zajęła III miejsce. Gratulujemy sukcesu.

Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja można świętować w różny sposób. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie odbył się międzyklasowy konkurs na piosenkę patriotyczną oraz dekoracje okolicznościowe. Uroczysty apel rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem Hymnu, którego historię przedstawili prowadzący – uczniowie klasy VI: Szymon Matyszczyk i Wiktor Hajligtag. Następnie uczniowie klas I-VIII zaprezentowali przygotowane utwory. Pierwsze miejsce zajął zespół „Radkowskie Skowronki” (uczniowie klas I-III), który wykonał piosenkę „Jak długo w sercach naszych”, drugie miejsce – klasa VII z piosenką „Piechota”, a trzecie – klasa VI z piosenką „Legiony”.

 

W konkursie plastycznym uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz starannością wykonania dekoracji na drzwiach klasowych. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI, drugie – klasa VII, a trzecie – klasa V.    Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy – dyplomy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za zaangażowanie, nauczycielom (p. Małgorzacie Sokołowskiej-Nowak, Alinie Wojdale i Leszkowi Wawrzyle) za przygotowanie uroczystości oraz paniom: Małgorzacie Strączyńskiej i Dorocie Figlarowicz za wykonanie dekoracji na akademię.


25 kwietnia, w naszej szkole gościło Mobilne Planetarium. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych "Mój kosmos", podczas których zgłębiali wiedzę o wrzechświecie.
"Graj w zielone - Witaj Wiosno". Nareszcie udało się powitać wiosnę w klasach I-III. Zaczęliśmy od przedstawienia pt. "Dobro powraca" w wykonaniu uczniów klasy II. Potem na sali gimnastycznej każda klasa zmierzyła się z wyzwaniem sportowym. Zakończyliśmy quizem z zagadkami dotyczącymi zwiastunów wiosny.
Dziękujemy Panu W. Cierpińskiemu i Panu K. Suliga za pomoc w przygotowaniu wyzwań sportowych
W dniu 19 kwietnia 2023r. w Starostowie Powiatowym we Włoszczowie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje powiatowe.
Reprezentacja naszej szkoły przedstawiała się następująco:
Kategoria klasy 1-4
Jakub Jakubowski
Helena Dankowska
Karol Ćwikła
Kategoria klasy 5-8
Gabriela Nowakowska
Mikołaj Buła
Lena Sztajnowska
W przerwie turnieju odbył się pokaz wozu bojowego PSP.

Do drugiego etapu jakim był egzamin ustny dostały się dwie uczennice: Helena Dankowska klasa 4 i Gabriela Nowakowska klasa 5.
Na piątym miejscu uplasowała się Helena Dankowska, natomiast na drugim stopniu podium  stanęła Gabriela Nowakowska.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.


12 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 6 i 7 Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Radkowie mieli okazję obejrzeć w CK w Jędrzejowie przedstawienie teatralne pt. "Mały Książę".
II kategoria wiekowa
1 miejsce - Gabriela Nowakowska
2 miejsce - Mikołaj Buła
3 miejsce - Lena Sztajnowska
I kategoria wiekowa
1 miejsce - Jakub Jakubowski
2 miejsce - Helena Dankowska
3 miejsce - Karol Ćwikła
W dniu 29.03.2023r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - eliminacje gminne. Turniej odbył się w Urzędzie Gminy Radków.
Uczniowie pisali test w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria - uczniowie klas 1-4
II kategoria - uczniowie klas 5-8
Po wyłonieniu czterech najlepszych uczniów po teście w danej kategorii, został przeprowadzony egzamin ustny, z którego wyłoniono po trzech laureatów z każdej kategorii.
Klasyfikacja etapu gminnego przedstawia się następująco:Wszystkim uczniom dziękujemy za uczestnictwo w turnieju i gratulujemy zwycięzcom.
Dnia 27.03.2023r. troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym "Duet Matematyczno - Przyrodniczy", który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Zawady w Seceminie.  Konkurs składał się z dwóch części, przyrodniczej i matematycznej. W części przyrodniczej uczniowie rozwiązywali zadania jako drużyna, w części matematycznej indywidualnie. Naszą szkołę godnie repezentowali uczniowie: Milena Lisek, Wiktoria Walus i Bartosz Kocela.  Nie udało się stanąć na podium, ale rywalizacja była bardzo zacięta i przyniosła wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

 
Pierwsze ciepłe powiewy zachęcają do podróżowania. Uczniowie naszej szkoły już poczuli wiosnę. Dnia 15 marca wyruszyli na wycieczkę. Co prawda niedaleko, bo do Kielc, ale ważne, że wszyscy bawili się świetnie i lekcje „poszły” w chwilowe zapomnienie.
 
Najpierw kino. Dla każdego coś miłego. Jedni wybrali film z gatunku science fiction, inni film animowany. Nie zabrakło również komedii romantycznej. Potem zabawa w kręgielni i  pizza na miłe zakończenie dnia. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wypad.
8 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet, podczas którego wręczono stypendia najlepszym uczniom naszej szkoły. Otrzymali je: Karolina Brych, Milena Lisek oraz Bartosz Kocela. Zostały one ufundowane przez Radę Rodziców oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Radków.
Następnie chłopcy z klasy V, VI i VIIIB zaprezentowali montaż słowno - muzyczny opisujący, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią kobiety. Został on przygotowany przez Panów Krzysztofa Suligę i Leszka Wawrzyłę.
Serdecznie dziękujemy za miłe słowa kierowane do pań i dziewczynek, a stypendystom gratulujemy!
W trakcie apelu Pan Dyrektor przekazał wszystkim także miłą informację, że uczniowie klasy I naszej szkoły zajęli III miejsce w plebiscycie "Pierwszaki 2022" w powiecie włoszczowskim. W nagrodę otrzymali dyplom i upominki. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
20 lutego gościliśmy w naszej szkole Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Domu Kultury we Włoszczowie pod batutą Michała Dudkiewicza. Była to wspaniała lekcja muzyki, podczas której mieliśmy okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat instrumentów czy posłuchać ciekawostek muzycznych. Orkiestra zaprezentowała nam, w zupełnie nowej odsłonie hity muzyki rozrywkowej takie jak „Thriller” czy „Bad” Michaela Jacksona oraz muzyki filmowej. Młodzi artyści, grający niezapomniane przeboje „Happy” z filmu o minionkach, czy  z filmu „Piraci z Karaibów” wywarli na nas wielki podziw.  Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem tak uzdolnionej młodzieży i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję się spotkać.
Wyjątkową atmosferę walentynek dało się poczuć również w naszej szkole. Poczta walentynkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski miała dzisiaj pełne ręce roboty. Dzięki niej można było przekazać kartkę miłosną, okazać swoją sympatię czy przyjaźń. Wszystkim, życzymy ogromu miłości i dobra nie tylko 14 lutego, ale przez cały rok!
ROK SZKOLNY 2023/2024
Wróć do spisu treści