SZKOŁA - GALERIA 2023/2024 -IIsemestr - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie
Przejdź do treści

SZKOŁA - GALERIA 2023/2024 -IIsemestr

„Śpiewamy dla Ciebie, Polsko” – pod takim hasłem odbył się międzyklasowy konkurs piosenki patriotyczno-regionalnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie. Dzieci z klas I-VIII zaprezentowały swoje umiejętności wokalne wykonując utwory nawiązujące do ważnych wydarzeń historycznych oraz tradycji związanych z naszą Małą Ojczyzną. Zespoły klasowe były tak świetnie przygotowane, że komisja konkursowa miała duży problem z wyborem najlepszej grupy. Nagrody dla uczniów zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
 
 

W związku ze świętami majowymi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie został zorganizowany patriotyczny konkurs plastyczny, którego celem było pokazanie piękna naszej Małej Ojczyzny. Zespoły klasowe przygotowały dekoracje ukazujące piękno naszego regionu – co można zobaczyć na poniższych zdjęciach.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w konkursie.
W dniu 27.03.2024r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - eliminacje gminne. Turniej odbył się w Urzędzie Gminy Radków.
Uczniowie pisali test w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria - uczniowie klas 1-4
II kategoria - uczniowie klas 5-8
Po wyłonieniu trzech najlepszych uczniów po teście w danej kategorii, został przeprowadzony egzamin ustny, z którego wyłoniono laureatów z każdej kategorii.
Klasyfikacja etapu gminnego przedstawia się następująco:

I kategoria wiekowa
1 miejsce - Emilia Marczewska
2 miejsce- Kacper Piwoński
3 miejsce - Celina Szczerba
II kategoria wiekowa
1 miejsce - Gabriela Nowakowska
2 miejsce - Mikołaj Buła
3 miejsce - Nina Leśniak
Wszystkim uczniom dziękujemy za uczestnictwo w turnieju i gratulujemy zwycięzcom.
W dniu 23.03.2024 reprezentacja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Radkowie działająca przy naszej szkole brała udział w Halowych Zawodach MDP "Dobromierz Cup" odbywających się w Kluczewsku . Naszą drużynę reprezentowały dwa składy. W zawodach brało udział 13 drużyn chłopięcych. Po zaciętej rywalizacji nasza druga  drużyna zajęła 6 miejsce natomiast pierwsza drużyna zaszczytne 2 miejsce.
Ponadto Mateusz Jakubowski w klasyfikacji indywidualnej najlepszych czasów toru zdobył 3 miejsce.
Składy drużyn przedstawiają się następująco:
Radków I                               
Szymon Matyszczyk                         
Bartosz Łata                                        
Kacper Piotrowski                                 
Dawid Kocełuch                               
Mateusz Jakubowski
Radków II                                        
Szymon Secemski          
Paweł Prusek                                
Maciej Lisek                               
Filip Dziwosz                           
Karol Ćwikła
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
22.03.2024 r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Radkowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Radków za najlepsze wyniki w nauce.
Tegoroczni stypendyści:
Amelia Gradoń, Julia Sobczyk, Milena Sobieraj, Dawid Kocełuch, Bartłomiej Lisek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
19.03.2024r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona tematyce „Bezpieczeństwo w Internecie”. Dzień Bezpiecznego Internetu ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest obecnie na całym świecie. Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypadał na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024. Łatwo obliczyć, że w tym roku obchodzimy go po raz 20. Dzień Bezpiecznego Internetu jest inicjatywą mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Na temat bezpieczeństwa w  Internecie  uczniowie uczą się na  lekcjach informatyki czy na  zajęciach kółka komputerowego. Zasady jak bezpiecznie korzystać z Internetu umieszczane są na gazetkach szkolonych. To przedstawienie  również miało na celu przypomnieć i jeszcze w innej formie uświadomić, jakie zagrożenia mogą  być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera oraz Internetu.
"Wiosenne wierszowanie"
21 marca klasy III i II razem rozpoczęły wiosnę oglądając przygotowane przez trzecioklasistów utwory Jana  Brzechwy. Wspólnie ocenili poszczególne prezentacje, przyznając nagrody publiczności. Gratulujemy wszystkim uczestnikom11.03.2024r. klasa I i II wzięły udział w zajęciach organizowanych przez KRUS pod hasłem Bezpieczeństwo to podstawa, wtedy lepsza jest zabawa! Gdy Bezpiecznie bawisz się to rodzice cieszą się. Uczniowie z zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem wzięły udział w zajęciach. A na koniec dostały certyfikat potwierdzający zdobycie wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym. Dziękujemy!
12 marca 2024 r. uczniowie klas 4- 7 udali się na wycieczkę do Łodzi. Celem wycieczki była zabytkowa przestrzeń dawnej Elektrowni  Łódzkiej, przekształconej w Elektrociepłownię EC1.  Uczniowie poznali drogę otrzymywania energii elektrycznej i wykorzystania jej w życiu codziennym. Dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat życia warunków pracy  dawnych pracowników Elektrowni oraz zmian, jakie zachodziły w samej elektrowni oraz w całym mieście. Kolejnym punktem naszej podróży było Orientarium poświęcone faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Mogliśmy podziwiać unikatowe i zagrożone wyginięciem gatunki, największe w Europie krokodyle, jedyne w Polsce orangutany sumatrzańskie i  kąpiące się w olbrzymim basenie słonie. Duże wrażenie zrobił na nas tunel do obserwacji rekinów i płaszczek.


ROK SZKOLNY 2023/2024
Wróć do spisu treści