Zakończenie roku szkolnego 19/20 - Szkoła Podstawowa w Radkowie

Szkoła Podstawowa w Radkowie
Szkoła Podstawowa
w Radkowie
Przejdź do treści
Wszystkim uczniom gratulujemy ukończenia kolejnego etapu nauki.
Ten rok szkolny był wyjkątkowy
- gratulujemy zaangażowania, pracowitości,
wytrwałości i sumienności w wykonywaniu zadań.
Życzymy dalszych sukcesów w kolejnym roku Waszej przygody z edukacją
oraz zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji!


Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
SP w Radkowie


<
 
>
Zakończenie roku szkolnego uczniów klasy 8_26.06.2020r.
<
 
>
Uczniowie klasy 8 otrzymali świadectwa ukończenia SP w Radkowie.
Uroczystość bardzo nietypowa, bez dźwięków poloneza, rodziców, gości i oczywiście młodszych kolegów:(
Drodzy ósmoklasiści! Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz młodsi koledzy gratulują Wam ukończenia szkoły w tym tak nietypowym czasie. Dziękujemy Wam za zapał, za dobre chęci, za życzliwość, wyrozumiałość. Życzymy Wam by zdobyta wiedza, wspólne doświadczenia, pozytywnie wpływały na Wasze dalsze życie. By lata spędzone w tej placówce wyryły się głęboko w Waszych sercach i pozostały tam, szczególnie w trudnych chwilach, by dawać Wam poczucie siły jaka w Was drzemie.
W czasie uroczystości w sposób szczególny Pan Dyrektor zwrócił się do wieloletniego członka i Przewodniczącego Rady Rodziców – pana Sylwestra Śliwińskiego, który wraz z zakończeniem edukacji w naszej szkole przez najmłodszą córkę – kończy pracę w Radzie Rodziców. W tym dniu, Pan Dyrektor dziękował przede wszystkim w imieniu uczniów klasy 8 i wyraził nadzieję, że sytuacja pozwoli spotkać nam się po rozpoczęciu już w większym gronie i oficjalnie podziękować za wsparcie i nieustającą pomoc w obecności wszystkich uczniów i całej Rady Pedagogicznej.
Podczas uroczystości wręczenia świadectw uczniom klasy ósmej obecny był Przewodniczący Rady Gminy w Radkowie – pan Tomasz Szczerba. Pan Przewodniczący jest od kilku lat fundatorem stypendium dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce. Fundator stypendium podkreśla również, że ważne są dla niego warunki w jakich uczniowie pracują na swoje wyniki – trudna sytuacja finansowa, choroba, wychowywanie w rozbitej rodzinie, jak również na to aby w każdy roku stypendium trafiło do innych uczniów i było dla nich wsparciem. Ten rok był pod tym względem bardzo trudny. Od uczniów wymagał on dużo samodzielności, sumienności i motywacji do dbania o własne wykształcenie.
Pierwsze stypendium otrzymała uczennica, która uzyskała najwyższą średnią na zakończenie roku szkolnego 2019/ 2020 - Kinga Natkowska (średnia 5,9). Kinga ukończyła w tym roku naukę w naszej placówce a jej postawa przez te 8 lat, również podczas zdalnego nauczania, zasługują na szczególną pochwałę.
Drugie stypendium otrzymał uczeń Bartosz Kocela. Bartosz pomimo tego, że choroba kieruje jego życiem i wyznacza codzienny rytm - również uzyskał bardzo wysokie wyniki w nauce (3 miejsce w szkole).
Bardzo dziękujemy Panu Przewodniczącemu za nieustającą pomoc i wsparcie jakie okazuje naszej placówce.
Wróć do spisu treści