PRZEDSZKOLE - GALERIA - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie
Przejdź do treści

PRZEDSZKOLE - GALERIA

W dniu 22.11. 2021r. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie odwiedził Dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny. W trakcie wizyty personel medyczny z Centrum Medycznego Corten Medic dokonał przeglądu uzębienia, udzielił instruktażu higieny jamy ustnej oraz fluoryzacji dzieci zarówno ze szkoły jak i z przedszkola. Dzieci pomimo początkowego stresu wykazały się wielką odwagą i z wizyty wychodziły z uśmiechem na twarzy.
W dniu 18.11.2021r. w naszym Przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia ciekawej części artystycznej. Dzieci z  dumą obiecały, że od tej pory staną się  prawdziwymi przedszkolakami bez płaczu i grymasów. Po złożonej obietnicy  zostały pasowane na przedszkolaków . Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz drobny upominek ufundowany przez rodziców. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla dzieci, gdzie główna atrakcją był tort babeczkowy oraz fontanna z czekolady.  Te słodkie wspomnienia na pewno na  długo pozostaną w pamięci dzieci.
W związku ze 103 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie wzięli udział w ogólnopolskich obchodach upamiętnienia tego święta. Przedszkolaki wykonały biało-czerwone kotyliony, które przyklejały sobie nawzajem oraz obdarowały opiekunów, nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców odwiedzili miejsca pamięci znajdujące się w naszej okolicy. O godzinie 11.11 w całej szkole rozbrzmiewał hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" 2021- zgodnie z reżimem sanitarnym - każda klasa w swojej sali lekcyjnej.🇵🇱
Kiedy miedziana rdza pożółkłych liści sygnalizuje nadejście listopadowych dni wszyscy wspominają tych, którzy odeszli. Nasze Przedszkole wzięło udział w akcji #Szkoła Pamięta. W czwartek 28 października przed Dniem Wszystkich Świętych pojechaliśmy na Cmentarz Parafialny w Dzierzgowie. Spacerem, słuchając historii tego miejsca dotarliśmy do grobu partyzantów Kazimierza i Stanisława Skowrona, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej. Dzieci wysłuchały opowiadania o ich losach oraz minutą ciszy oddały hołd. Po zapaleniu zniczy na mogile poległych żołnierzy udaliśmy się na groby nauczycieli, wychowawców oraz księży, którzy kiedyś pracowali, mieszkali na terenie Naszej Małej Ojczyzny.
Dzieci poznały miejsce, w którym są pochowani zmarli przodkowie pisarza Stefana Żeromskiego. Będąc na cmentarzu dzieci odwiedziły osamotnione groby ich rówieśników, którzy kiedyś zbyt szybko powiększyli grono małych aniołków. Staramy się, by nawet małe przedszkolaki kultywowały tradycję i szanowały historię. Parafrazując słowa Ks. Twardowskiego śpieszmy się kochać ludzi, bo odchodzą tak szybko. Nie prawdą jest jednak, że zostają po nich tylko buty czy telefon głuchy, lecz nasze wspomnienia i pamięć, a jest ona w tych dniach niezwykle cenna.
19 października 2021 roku w naszym Przedszkolu mieliśmy zaszczyt przywitać niecodziennych gości. Odwiedzili nas policjanci: Dzielnicowy Gminy Radków - sierżant sztabowy P. Łukasz Wtorek oraz Dzielnicowy Gminy Krasocin - sierżant sztabowy P. Bartłomiej Dąbrowski z Komendy Powiatowej we Włoszczowie. Głównym tematem spotkania z naszymi przedszkolakami było bezpieczeństwo na drodze. Dzieci uczyły się prawidłowego poruszania po drodze  oraz korzystania z przejścia dla pieszych. Panowie policjanci przypomnieli  dzieciom jak ważne jest korzystanie z fotelika samochodowego w trakcie jazdy samochodem, jak zachowywać się na ulicy podczas spacerów, oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe .
Dodatkową atrakcją była maskotka - Koziołek, z którym dzieci miały możliwość poćwiczyć poznane zasady bezpieczeństwa na specjalnej macie drogowej. Każdy uczestnik zabawy otrzymywał opaskę odblaskową. Całe wydarzenie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wszystkich rad i wskazówek. Zaprezentowały wiersze i piosenki zapraszając policjantów do wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy Panom policjantom za wspaniałą zabawę, ciekawe informacje oraz cierpliwe odpowiedzi na nasze pytania. Wielkie podziękowania kierujemy dla Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Radkowie oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za zorganizowanie kolejnego spotkania, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
W dniu 07.10 miało miejsce ciekawe spotkanie dzieci z Panem Leśniczym Rajmundem Turskim.  Przedszkolaki  czekały na niego od samego rana.  Po ciepłym powitaniu na polanie, pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur i opowiedział o pracy w tym zawodzie, o lesie, roślinności, drzewach i mieszkających w nim zwierzętach.  Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci  miały również  okazje poznać wybrane zwierzęta, zamieszkujące lasy naszej okolicy: sarnę, dzika, wilka, żabkę. Dowiedziały się również jak pomagać zwierzętom przetrwać zimę, gdzie mają "swoją stołówkę" i dlaczego zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.
Dzieci ochoczo korzystały z możliwości zadawania pytań Panu Leśniczemu, który cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania dociekliwych przedszkolaków. Wykazał się przy tym dużym poczuciem humoru i nawiązał świetny kontakt z dziećmi. Nie obyło się bez słodkiej niespodzianki, a dzieci doskonale wiedziały, gdzie należy wyrzucać śmieci. Wspólny spacer, pokazał piękno lasu jesienią. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile na łonie przyrody i życzymy satysfakcji z wypełniania obowiązków zawodowych.
22 września 2021r. nasze Przedszkole zostało zaproszone przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Radkowie na spotkanie z niecodziennymi gośćmi. Swoją obecnością zaszczycili nas strażacy z OSP w Radkowie oraz służby ratunkowe ze Szpitala Powiatowego we Włoszczowie. Dzieci w trakcie spotkania dowiedziały się jak wygląda praca w tych zawodach, przypomniały sobie numer alarmowy. Miały okazję zapoznać się i obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego, zobaczyć jak wygląda kabina strażacka. Po pierwszej atrakcji przedszkolaki poznały szczegóły udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Uczyły się jak należy sprawdzać oddech, wezwać karetkę i w jaki sposób pomóc choremu. Dużo satysfakcji dało dzieciom to, że osobiście mogły poćwiczyć reanimację poszkodowanego.
Dziękujemy Pani Angelice Karolczyk z Biblioteki, strażakom z OSP w Radkowie oraz Paniom Ratowniczkom Medycznym ze Szpitala Powiatowego we Włoszczowie.  Niezwykle cenne informacje oraz przekazana wiedza są potrzebne nie tylko dorosłym ale również małym dzieciom. Wspomnienia w serduszkach Naszych Przedszkolaków pozostaną na długo, a nabyta wiedza oby była nauką na całe życie...


W dniu 30 września 2021 r. odbyło się wielkie wydarzenie, świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z inicjatywy Rady Rodziców chłopcy zostali obdarowani słodkim podarunkiem.
Wszystkim chłopcom tym dużym i małym życzymy spełnienia marzeń.
ROK SZKOLNY 2021/2022
Wróć do spisu treści