PRZEDSZKOLE - GALERIA - 2022/2023 - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie
Przejdź do treści

PRZEDSZKOLE - GALERIA - 2022/2023

Przedszkole już było... Szkoła jest przed nami...
PIKNIK RODZINNY
20 czerwca 2023r. nasze przedszkole zorganizowało Piknik Rodzinny na Edukacyjnej Ścieżce Zdrowia  w Radkowie. Z okazji Święta Mamy i Taty  dzieci przygotowały występ artystyczny i  wręczyły  wykonane upominki. Rodzice swoim pociechom  odwdzięczyli się pysznym poczęstunkiem w postaci  smacznej  kiełbaski, słodkości i bukietem sałatek i owoców. W trakcie imprezy dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursie fotograficznym i plastycznym konkursie strażackim. Szczególną atrakcją i niespodzianką było spotkanie dzieci z alpakami Tulu Tulu  z Konieczna.  Przemiłe zwierzątka chętnie zajadały się   marchewkami podawanymi przez dzieci. Wspólne zabawy z rodzicami przyniosły dzieciom wiele radości.
W imieniu przedszkola serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizację pikniku.
W dniu 07.06.2023 nasze przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do "Spiżarnii Jurajskiej" w Białej Wielkiej. Dzieci poznały tradycje wsi polskiej w dawnych czasach, uczestniczyły w warsztatach "Skąd się bierze mleko i jego produkty mleczne" oraz " Od ziarenka do bochenka". Miały możliwość samodzielnego upieczenia podpłomyków w starym, tradycyjnym piecu chlebowym, doiły krowę oraz ubijały masło w kierzance. Dodatkową atrakcją dla dzieci było zwiedzanie wiejskich zwierzątek mieszkających w gospodarstwie oraz zabawy swobodne na mini placu zabaw. Podsumowaniem wycieczki były pyszne kiełbaski z ogniska. Wrażeń nie było końca. Dzieci, choć zmęczone to szczęśliwe wróciły do domu.
Dzień dziecka to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z utęsknieniem... Zaprzyjaźniona karczma "Czarci Max" przywitała maluchy w lodowej krainie, gdzie uśmiech dzieci nigdy nie ginie. Smaczny poczęstunek w postaci lodów bardzo smakował dzieciom, a wspólne zabawy na placu zabaw dały wiele śmiechu i radości. Na zakończenie wspaniałej przygody w przedszkolu czekał na nas pyszny popcorn, za który dziękujemy Pani Dagmarze Malinowskiej i Pani Celestynie Zasada z Koła Gospodyń Wiejskich w Bałkowie. Czas wypełniony wspólną zabawą będzie miłym i radosnym wspomnieniem.
Dziękujemy pracownikom "Czarci Max" za zaproszenie i  miłe przyjęcie.

"Majowe święta- kto je spamięta? Maj we święta obfituje, więc kalendarz się raduje, bo ma kartki kolorowe na czerwono zabarwione".
A. Dziechciarczyk

W naszym przedszkolu dzieci pamiętają o ważnych wydarzeniach związanych ze świętami majowymi... Pięknie wykonane symbole narodowe zdobić będą domy dzieci, tak jak od dziś ubarwiają nasze przedszkole.
25 kwietnia, we wtorek przedszkolaki oraz uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. "Mój kosmos" prowadzonych przez Mobilne Planetarium.
W trakcie pokazu uczniowie przyswajali wiedzę o kosmosie, dowiedzieli się jak powstaje wszechświat, Układ Słoneczny oraz galaktyki. Seans odbywał się w specjalnej, ogromnej kopule, dzięki której przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizyjnych  uczestnicy  mogli odbyć podróż przez Układ Słoneczny, przechadzać się po Marsie i lądować na Księżycu. Poznali także przygody wiewiórki, która poleciała w kosmos oraz życie dinozaurów. Na zakończenie przedszkolaki oraz uczniowie otrzymali pamiątkowe książeczki z bajkami oraz książki o kosmosie. Każdy uczestnik miał także możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Pokaz dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i rozbudził wyobraźnię każdego uczestnika.
Dnia 22 marca br. klasa „0” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z wychowawcą Panią Bernadettą Wolską oraz Panią Mieczysławą Wojciechowską wspólnie przywitały malowniczą, obecną porę roku  w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Radkowie. Tematem spotkania była wiosna oraz jej zwiastuny. Na początku dzieci uważnie wysłuchały wiersza pod tytułem: „Przyszła wiosna” autorstwa Jana Brzechwy i odpowiedziały na pytania dotyczące wiersza. Po przeczytaniu utworu rozpoczęła się dyskusja na temat budzącej się do życia przyrody. Dzieci umiejętnie wymieniały, jakie kwiatki kwitną wiosną, które ptaki przylatują o tej porze roku do kraju oraz jakie zwierzęta budzą się z zimowego snu. Na zakończenie każdy namalował farbkami oznaki wiosny.  Spotkanie dostarczyło dzieciom wielu wrażeń i wzbogaciło ich o nowe informacje dotyczące tej pięknej pory roku, jaką jest wiosna.
Dzień Babci i Dziadka to wzruszające święta kojarzone z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i wdzięcznością. Babcia i dziadek to jedni z  najważniejszych osób w życiu każdego  dziecka, dlatego 17 lutego gościliśmy ich w naszym przedszkolu. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przedszkolaki z każdej grupy przedstawiły program artystyczny, śpiewały tematyczne piosenki. Zaproszeni goście obejrzeli także piękne pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuków. Braw nie było końca. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, po czym wręczyli ukochanym dziadkom piękne kwiaty i upominki. Do prezentu każdy gość otrzymał bryloczek serduszko wykonane w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Kolejną atrakcją były konkursy, w których babcie i dziadkowie dzielnie współzawodniczyli ze swoimi wnukami. Ciekawą sprawą była Fotobudka - specjalnie przygotowana ścianka fotograficzna, na której dziadkowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wnukami. Podczas imprezy wszyscy goście mogli degustować urokliwie przygotowany  przez rodziców słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji w tej cudownej uroczystości. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy...
"Był raz bal na sto par..." - bal przebierańców w naszym przedszkolu. Wspólnych zabaw, tańców i pląsów nie było końca, a wszyscy zachwycali się pięknymi strojami karnawałowymi naszych dzieci przygotowanymi przez rodziców. Kiedy czas zabawy dobiegł końca przedszkolaki z żalem opuszczały sale. Wspólna zabawa przyniosła ogrom radości, a to było głównym celem tego dnia...
W dniu 17.01.2023r. przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie po raz kolejny miały okazję obcować z kulturą i sztuką. Wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Kultury we Włoszczowie, gdzie braliśmy udział w przedstawieniu teatralnym "Sindbad - Żeglarz". Dzieci zapoznały się z historią i przygodami perskiego podróżnika. Przedstawienie bardzo przypadło do gustu młodym widzom. Pozytywnych emocji i wspomnień, jakie nam towarzyszyły nikt nie zdoła wymazać z pamięci przedszkolaków.
"Bóg się rodzi, moc truchleje"...
Dziś w naszym  przedszkolu odbyło się przepiękne widowisko o Bożym Narodzeniu, które wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. W uroczej scenerii dzieci z zerówki pod opieką Pani katechetki Ewy Turskiej oraz wychowawczyni Bernadetty Wolskiej  przedstawiły historie Narodzenia Pańskiego. Nieodłączną częścią jasełek było śpiewanie tradycyjnych kolęd i pastorałek, a taniec aniołów do utworu "Mario czy Ty wiesz" wprowadził w cudowny, świąteczny klimat. Rodzinna i ciepła atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym, a magia swiąt zagościła w każdym sercu...


"Mikołaja nakryć chcę jak on w domach zjawia się...". Właśnie tak, dziś - 6 grudnia dzieci przywitały Świętego, niezwykłego gościa, na którego wszyscy tak długo czekaliśmy... Dziękujemy Ci Mikołaju za piękne prezenty oraz za wspólną zabawę...
Do zobaczenia za rok!
Puchaty, mięciutki, uroczy, kojarzy się z miłością, ciepłem i bezpieczeństwem... Pluszowy Miś, który właśnie dziś 25 listopada obchodzi swoje ponad 100-letnie urodziny!!! Z tej okazji nasze dzieci przybyły do przedszkola ze swoją najmilszą zabawką, aby uczcić jej święto. Poznały historię powstania pluszowego przyjaciela, widziały jak tworzą się misie w fabryce zabawek. Przypomniały sobie misie jako bohaterów bajek i książek. Były też pląsy i zabawy z misiami, a przedszkolaki wykonały portrety swoich pluszaków. Misie otrzymały życzenia, a w podzięce podarowały dzieciom małe " co nie co", by osłodzić dzisiejszy, radosny dzień. STO LAT MISIU!
24 listopada 2022r. nasze przedszkole wzięło udział w powiatowych eliminacjach II Świętokrzyskiej Olimpiady  Przedszkolaka w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie. Mali olimpijczycy  z wielkim zaangażowaniem rywalizowali w 4 dyscyplinach sportowych. Mimo, iż nie udało nam się zająć miejsca na podium, jesteśmy dumni z naszych Przedszkolaków! Najważniejsza jest zabawa, a emocje  na długo pozostaną nam w pamięci...
22.11.2022r. w naszym Przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu jesiennego pt. "Leśny Ludzik". Spośród 20 prac konkursowych powołana spoza przedszkola komisja wyłoniła zwycięzców :
I MIEJSCE:     Zuzanna Bartocha (praca nr 18)
II MIEJSCE:    Wojciech Ciułany (praca nr 6), Antonina Borzkiewicz (praca nr 5)
III MIEJSCE:   Jakub Śliwiński (praca nr 9, Filip Śliwiński (praca nr 19)
WYRÓŻNIENIA: Katarzyna Kamieniecka (praca nr 14), Maja Grzesik (praca nr 13), Oleg Magdziarz (praca nr 2)
Ze względu na oryginalność, zaangażowanie i wkład jury postanowiło nagrodzić wszystkie prace konkursowe. Każdy uczestnik otrzyma dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez przedszkolną Radę Rodziców.
Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów w plastycznych  przygodach i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach.
"Opowiedz dzieciom o Polsce..." Do Święta Niepodległości dzieci z naszego przedszkola przygotowywały się już od kilku dni. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, recytowaliśmy wiersze o Polsce, powtarzaliśmy słowa naszego hymnu narodowego. Z tej okazji 10 listopada w naszym przedszkolu w grupie Zerówki odbyły się także zajęcia otwarte dla rodziców, na których rozmawialiśmy na temat naszych symboli narodowych oraz zastanawialiśmy się co oznacza niepodległa Polska. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli we wspólnych zabawach, rozwiązywali zagadki, a także wykonywali  piękne stroje Polki i Polaka z bibuły oraz zrobiły piękne kotyliony dla swoich rodziców w barwach naszej pięknej Ojczyzny. Na koniec wspólnie z uczniami oraz nauczycielami odśpiewaliśmy hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" 2022. Dziękujemy rodzicom za przybycie oraz zaangażowanie w dzisiejsze zajęcia
" Lecz Oni ciągle przecież żywi bo nadal w pamięci są wśród nas..." Dzisiejszy dzień 28.10.2022r. jest tym wyjątkowym, ponieważ po raz kolejny braliśmy udział w akcji "#SzkołaPamięta", której celem jest wdrażanie dzieci do czczenia pamięci o zmarłych, szczególnie tych, którzy są związani z naszym regionem. Dzieci odwiedziły lokalne miejsca pamięci na terenie Gminy Radków. Wraz ze swoimi paniami porządkowały pomniki bohaterów, zapalały znicze, a piekne, żółte chryzantemy- niezmiennie kojarzone z czasem zadumy i przemijania, wyraziły wdzięczność poległym w obronie naszej Małej Ojczyzny...
                                                  
"W zdrowym ciele zdrowy duch... " W dniu 26.10.2022r. w naszym Przedszkolu odbyła się II Swiętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka na etapie gminnym. Rywalizacja sportowa odbyła się pomiędzy 2 grupami:5-6 latków(Starszaki) i 4-5 latków(Średniaki), w których udział brały 2 drużyny chłopców i 4 drużyny dziewczynek. Celem olimpiady jest propagowanie wiedzy o sporcie, zdrowym trybie życia oraz rozwijanie sprawności fizycznej. Dzieci poszerzały umiejętność współpracy i współdziałania w zespole, a także poznawały i przestrzegały zasad zdrowej rywalizacji pomiędzy sobą. Uczestnicy brali udział w 4 konkurencjach : bieg z pałeczką sztafetową, tor przeszkód, skok w dal z miejsca oraz rzut woreczkiem do koła hula-hop. Pomimo konkurowania wszyscy świetnie się bawili. Otuchy i emocji dostarczała zawodnikom także grupa 3-4latków, która wraz ze swoimi paniami dzielnie dopingowała sportowcom🎆. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwał nauczyciel wychowania fizycznego - Pan Krzysztof Suliga, któremu bardzo dziękujemy za zaangażowanie w prawidłowe przeprowadzenie rozgrywek. Po wyrównanej rywalizacji między drużynami wyłoniono zwycięzców🏆: CHŁOPCY :
I MIEJSCE🥇 - Drużyna Niebieska-      
Starszaki
II MIEJSCE🥈 - Drużyna Czerwonych - Średniaki
DZIEWCZYNKI:
I MIEJSCE 🥇- Drużyna Czerwonych- Starszaki
II MIEJSCE🥈 - Drużyna Niebieskich - Średniaki
III MIEJSCE🥉 - Drużyna Żółtych - Starszaki oraz Drużyna Zielona- Średniaki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięskim drużynom dziewczynek i chłopców ze starszaków życzymy powodzenia w osiąganiu dalszych sukcesów sportowych w II etapie Olimpiady na szczeblu powiatowym.👍
W naszym Przedszkolu "DZIEŃ TO MIŁY I POTRZEBNY"... - Dzień Edukacji Narodowej 🌹uczczony pięknym występem dzieci z Zerówki. Wiersze wypowiadane z czułością, słowa piosenki "zawsze ma na twarzy słońce..." zachwycily wszystkich. Gwoździem programu okazał się taniec i śpiew w wykonaniu chłopców, który porwał pozostałych przedszkolaków do wspólnej zabawy. DZIĘKUJEMY Z WDZIĘCZNOŚCIĄ ❤️
Ze sztuką za pan brat... 05.10.2022r. odbył się wyjazd naszych Przedszkolakow oraz klas 1-3 do Włoszczowy na przedstawienie teatralne "Calineczka". Wszystkim bardzo spodobał się teatrzyk, a główna bohaterka skradła nie jedno nasze serduszko...
ROK SZKOLNY 2023/2024
Wróć do spisu treści