PRZEDSZKOLE - GALERIA - 2023/2024 - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie
Przejdź do treści

PRZEDSZKOLE - GALERIA - 2023/2024"Czas rozwinąć skrzydła..."
Pożegnanie przedszkola przez najstarszą grupę.
Życzymy  powodzenia w szkole!
"Wiosenna łąka kusi zapachami....a na tej łące motyle i kwiaty. Zrobimy piknik dla mamy i taty!!" I tak jak w piosence odbył sie piknik jako Dzień Rodziny 5.06.2024r. z mnóstwem wzajemnych atrakcji. Wszyscy bawiliśmy się fantastycznie. Impreza trwała niemal cały dzień. Zaczęła się od wspaniałego i wysoce wzruszającego występu dzieci dla rodziców. Na przedszkolaki czekała moc atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, popcorn,ścianka do zdjęć,zabawa z animatorami. Dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki i lać wodą do celu. Niespodzianką był również słodko - owocowy stół z poczęstunkiem. Serwowano kiełbaski z grilla. Dzieci zabrały do domu drobne upominki i nagrody za udział w konkursie ekologicznym oraz strażackim. Dopisała Nam piękna pogoda i dobre humory. W imieniu dzieci pragniemy podziękować organizatorom oraz sponsorom: Radzie Rodziców, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Radków, Fundacji "Jesteśmy blisko", Fundacji "Plenerownia" Państwa Zarzyckich oraz strażakom z OSP Radków.
Kiedy upał jest na dworze, co ochłodzić Ciebie może??? Oczywiście, że lody!!!
3 czerwca 2024r. dzieci z Naszego Przedszkola po raz kolejny otrzymały zaproszenie na lody do Karczmy "Czarci Max" w Moskorzewie. Było pysznie i radośnie. Dziękujemy!
"W parze ze sztuką "

Obcowanie ze sztuką od najmłodszych lat to bardzo ważny element rozwoju dziecka. W świecie rozrywek teatr może wydawać się mniej popularny, ale nie u Nas w przedszkolu. Jest to bardzo wartościowa forma spędzania czasu dla dziecka. Dlatego w dniu 9.05.2024r. pojechaliśmy do teatru na spotkanie z aktorami. A było to bardzo imponujące! Spektakl "Alicja w zaczarowanej krainie" wprowadził przedszkolaków do świata sztuki, wyobraźni i magii. Fascynująca scenografia, gra świateł, barwne kostiumy, wesoła muzyka i humorystyczne dialogi bardzo przypadły dzieciom do gustu i zabrały je do krainy czarów Alicji. Ten "bombowy zestaw" pobudził wszystkie zmysły, a niezwykła postać pięknej młodej damy porwała wszystkich w świat czarów i magii . Dzięki temu nasz Mały Widz wyrabia w sobie nawyk chodzenia do teatru , więc może będzie go odwiedzał jako dorosły, albo sam zostanie.....aktorem????To przecież w teatrze dzieci uczą się tolerancji, szacunku, rozróżniania dobra od zła, rozpoznawania i wyrażania emocji. Przedszkolaki od małego przyzwyczajają się , że taki wyjazd wymaga oprawy, nauki społecznych zachowań. Dowiaduje się, że ważny jest ubiór, a podczas spektaklu i innych sytuacji życiowych trzeba przestrzegać określonych zasad zachowania.
"ZAMIEŃ ŚMIECI W MODNE RZECZY" - to hasło tegorocznego Pokazu Mody Ekologicznej, który odbył sie w dn.29.04.2024r. w Naszym Przedszkolu Samorządowym w Radkowie. Celem konkursu było zachęcanie dzieci do aktywnego wspierania działań związanych z ochroną środowiska, tworzenie warunków do podejmowania twórczej działalności dzieci, budzenie zainteresowania sztuką poprzez pomoc dziecka w tworzeniu stroju i jego pokaz przed publicznością. Prezentowane ubrania były niezwykle i niepowtarzalne. Pomysłowość projektantów- rodziców wszystkich nas zachwyciła! Pokaz był dla przedszkolaków wspaniałą chwilą odwagi dumy i radości. Przebiegał we wspaniałej atmosferze. Dzieci kroczyły po dywanie przy dźwiękach muzyki, a wokół błyskały flesze aparatow fotograficznych. Serdecznie gratulujemy kreatywności rodzicom, a dzieciom dziękujemy za wspaniały występ!!!


"Zielona piosenka Nas woła. Zielona Panienka wesoła. W oczy świeci nam złotym słońcem i rozrzuca kwiaty pachnące."
Tak śpiewając dzieci z Przedszkola w Radkowie wyruszyły by  powitać wiosnę. Podczas gry terenowej dzieci szukały skarbów - oznak wiosny, zabawami i grami odganiały zimę, a witały wiosnę.
Dzień Wiosny to również Dzień Kolorowej Skarpetki - pełen radości i tolerancji dla chorych. Bo... Każdy z Nas jest inny, ale każdy wyjątkowy.


Był raz bal na sto par...
W dniu 6 lutego już od rana w naszym przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W pięknych, barwnych przebraniach trudno było rozpoznać kto jest kim. Na balu nie zabrakło księżniczek, wróżek, stróżów prawa, strażaków czy rycerzy. Różnorodność postaci sprawiła, że nie sposób wymienić ich wszystkich.  Kolorowy wystrój sali oraz zabawy muzyczne wprowadziły wszystkich w radosny nastrój i zachęcały do wspólnej zabawy.  Przedszkolaki wspólnie bawili się w rytm muzyki, która porwała wszystkich do tańca.  Kiedy czas zabawy się skończył wszyscy z żalem, ale także uśmiechem na twarzy opuszczali salę.
W dniu 26.01.2024r. dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym w Domu Kultury we Włoszczowie. Sztuka teatralna, w której główna bohaterka to Kopciuszek zachwyciła wszystkich małych widzów. Po obejrzeniu spektaklu wszystkie dziewczynki zapragnęły zgubić pantofelek, a chłopcy zostać bohaterskim księciem.
Przybieżeli do przedszkolnego Betlejem pastuszkowie, aniołowie i trzej królowie by odwiedzić nowonarodzoną dziecinę. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia najstarsza grupa przedszkolna przygotowała jasełka. Dzieci wraz z zaproszonymi rodzicami radośnie śpiewały kolędy i pastorałki. Po przedstawieniu dzieci wspólnie z całym Zespołem Szkolno- Przedszkolnym podzieliły się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia "Niech radość i pokój świat Bożego Narodzenia towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok".
Święty Mikołaj to Ktoś z zewnątrz, Ktoś kto daje wymarzony upominek, nie tylko za dobre zachowanie, ale przede wszystkim z powodu bezwarunkowej miłości do wszystkich dzieci na całym świecie. Taka jest dziecięca wiara, która motywuje do bycia dobrym, pomocnym dla innych. Z tej okazji dzieci obejrzały film Biedronka i Czarny Kot, gdzie bohaterowie pokazują i  uczą dzieci właściwych postaw społecznych. Każdy może zostać Świętym Mikołajem. W imieniu dzieci z naszego przedszkola serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.
"Choinko piękna jak las.
Choinko zostań wśród nas".
W dniu 5 grudnia odbyło się spotkanie z przedstawicielem nadleśnictwa Koniecpol. Pani Urszula Góralczyk- Brysiak wspaniale opowiadała dzieciom o pracy leśnika. Zwracała szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas przebywania w lesie. Kolejnym etapem spotkania były warsztaty bożonarodzeniowe. Przedszkolaki wspólnie z Panią leśnik wykonały dzwonki i łańcuch ze skarbów natury.Ozdobiona tymi małymi dziełami sztuki choinka będzie cieszyła nas jeszcze przez długi czas . Dziękujemy Pani Uli za odwiedzenie naszego przedszkola i przygotowanie warsztatów. Było nam bardzo miło.
HEJ ZABAWA ZABAWA !!!! Zabawa jest podstawową formą aktywności wszystkich Naszych dzieci. Z tego powodu pojechaliśmy spędzić przemiły czas w Centrum Rekreacyjno -Sportowym "ZOOLANDIA" w Jędrzejowie. To jedno z ulubionych miejsc przedszkolaków , gdzie czeka moc wrażeń i atrakcji. Kolorowe miejsce zachęcało do radosnej, zgodnej zabawy, korzystania z różnorodnych urządzeń, zjeżdżalni, basenu z piłkami i innych atrakcji.W przerwie czekał na dzieci pyszny poczęstunek. Był to dzień pełen niezapomnianych przygód ....zapraszamy na fotorelację z tego dnia.
"Kto jest przyjacielem dzieci- mały miś.
Kto tajemnic zna tak wiele- mały miś.
Miś.....choć mały , choć nieśmiały wielkie serce ma.
Pocieszyciel doskonały każdy swego misia ma "
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA- i my w Naszym kochanym przedszkolu uczciliśmy to ważne wydarzenie- Urodziny Misia- najmilszej zabawki, najlepszego przyjaciela i niezastąpionej przytulanki. Przyniesione misie stały sie gwiazdami przyjęcia. Dzieci już od progu przedstawiały je swoim kolegom i koleżankom. Pani Olga Lis - wychowawczyni grupy 4/5 latków przygotowała mnóstwo atrakcji na ten dzień. "Misiowa gimnastyka" rozruszała do zabawy każde dziecko.
Ciekawą prezentacją pani Ola nawiązała do obchodzonego święta. Przedszkolaki poznały historie powstania zabawki i jaki w tym udział miał tajemniczy pan z portretu?"Co wiemy o niedźwiedziach?"- dzieci oglądały ilustracje na temat trybu życia niedźwiedzi. Były tańce z misiami, zabawy ruchowe ze śpiewem ""Ty i ja" i "Co robi miś ?". Nie mogło zabraknąć zabawy "Stary niedźwiedź ". Były gry, ukladanki, ciekawe ćwiczenia do wykonania, które bardzo przypadły dzieciom do gustu.  Chętnie podejmowały one kolejne misiowe zadania. Misie w podzięce przygotowały dla dzieci małe i słodkie "co nie co". Na urodzinach misia gościła również pani Wiktoria Czyżewska z Gminnej Biblioteki w Radkowie. Przyniosla dzieciom kopiec książek, których bohaterami są misie. Zachęcała dzieci do słuchania bajek i opowieści o misiach. Po skończonej imprezie na dziecięcych szyjach zawisł Medal Pluszowego Przyjaciela. W malych rękach miś i uroczy dyplom w podzięce za wspólne zabawy. W sercach przedszkolaków miłość do swoich pluszowych przyjaciół.
BĄDŹ  Z NAMI ZAWSZE MISIU!!!
"Jesteśmy Polką i Polakiem..."
W listopadowym czasie zadumy dzieci z naszego przedszkola w ramach akcji #Szkoła pamięta odwiedziły miejsca pamięci na terenie Gminy Radków. Aby oddać hołd poległym żołnierzom zapaliliśmy znicze, postawiliśmy kwiaty oraz uczcillismy ich pamięć minutą ciszy.
W dniu 08.11.2023r. najstarsza grupa z naszego przedszkola uczestniczyła w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka (etap powiatowy), która odbyła się w Powiatowym Centrum Kulturalno- Rekreacyjnym we Włoszczowie.  .
Nasze dzieciaki okazały się być sportowcami na 5. Spotkanie z przedstawicielami innych przedszkoli oraz sama rywalizacja sportowa okazały się dla dzieci wspaniałym doświadczeniem. Starania przedszkolaków zostały docenione przez organizatorów, wiernych kibiców oraz zaproszonych gości. Dzieci z medalami i we wspaniałych humorach wróciły do Przedszkola. Dziękujemy wszystkim naszym kibicom za nieocenione wsparcie.
Dzielenie się wrażeniami i wspomnieniami z tego czasu trwa do dziś...
27.10.2023 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na Przedszkolaka. Dzieci po pięknej recytacji wierszyków, zaśpiewaniu piosenki i złożeniu uroczystej przysięgi stały się prawdziwymi dzielnymi przedszkolakami.
Gratulacje dla naszych małych studentów!!
„Szybciej, wyżej, mocniej” motto Igrzysk Olimpijskich autorstwa Henri Didon zostało ostatnio rozpropagowane w Naszym Przedszkolu w Radkowie. Dzieci rywalizowały w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka na etapie gminnym. Igrzyska rozpoczął przemarsz zawodników z transparentem  oraz wysłuchanie z należytą powagą Hymnu Olimpijskiego. Sportowa rywalizacja opierała się na czterech konkurencjach: tor przeszkód, bieg z pałeczką sztafetową, skok w dal z miejsca oraz rzut woreczkiem do koła hula- hop. Przedszkolaki z grup Starszaków i Średniaków zostali podzieleni na drużyny. Z najstarszej grupy wyłoniono po dwa składy dziewcząt i chłopców. Podobnie miało miejsce w grupie 4/5 latków. Sędzią głównym naszych zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Krzysztof Suliga, któremu bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji oraz życzliwość i zaangażowanie. Igrzyska Olimpijskie to cykliczna impreza sportowa, której jednym z celów jest szlachetne współzawodnictwo wszystkich rywalizujących. Jako wychowawcy przedszkolni Krystyna Wojciechowska, Olga Lis oraz Mieczysława Wojciechowska propagowaliśmy podczas przygotowań  oraz samej olimpiady wiedzę o zdrowym trybie życia i sporcie oraz zapoznanie z zasadami zdrowej rywalizacji. Najważniejszym hasłem jakie nam przyświecało było „żeby być mistrzem, musisz wierzyć w siebie”. Za wspaniały doping sportowcom dziękujemy wszystkim Paniom pod przewodnictwem Pani Dyrektor Alicji Kręgiel, Bernadetty Wolskiej i Izabeli Góreckiej oraz grupie Maluchow 3/ 4 latków. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane w rywalizację, która okazała się sukcesem dla następujących drużyn:
Dziewczynki:
I miejsce - Drużyna Żółtych- Starszaki
II miejsce - Drużyna Czerwonych- Starszaki
III miejsce– Drużyna Zielonych- Średniaki oraz Drużyna Niebieskich- Średniaki
Chłopcy:
I miejsce – Drużyna Czerwonych - Starszaki
II miejsce - Drużyna Żółtych- Starszaki
III miejsce – Drużyna Niebieskich- Średniaki oraz Drużyna Zielonych - Średniaki
Zwycięzcom z najstarszej grupy jako naszym reprezentantom życzymy powodzenia i radości z dalszych sportowych rywalizacji w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka na etapie powiatowym.
"Bezcenna pomoc drzew". ... Czyste powietrze, mniejszy hałas, niższa temperatura - bezinteresowna pomoc drzew, którą nie zawsze dostrzegamy i doceniamy. Dzieci z Przedszkola w Radkowie  wybrały się na leśną polanę na Ścieżkę Zdrowia, by uczcić Dzień Drzewa.  Przy altanie czekał przemiły gość...Pan leśniczy Rajmund Turski. Zaznajomił dzieci czym jest las,  kto w nim mieszka🫎 i jak należy w nim się zachowywać i o niego dbać. Dzieci wspólnie z Panem leśniczym, nauczycielami i rodzicami zasadziły podarowane przez strażnika lasu drzewa. "Listek" i "Komandos" - drzewa nazwane przez naszych przedszkolaków będą rosły razem z nimi. Jesiennym zabawom nie było końca. Dzieci w podziękowaniu za mile spędzony czas wręczyły Panu Leśniczemu dyplom i zaśpiewały piosenkę.  Rodzice zadbali  o to, by dzieci miały ciepły posiłek -jesienne pieczonki prosto z ogniska, ciepłą herbatkę oraz pyszny deser w postaci owoców, ciasteczek i rogalików. Tym wydarzeniem podkreślamy znaczenie dla naszej planety. Przedszkole promuje działania na rzecz ochrony i sadzenia drzew. To już tradycja w naszej placówce. Cytując słowa Juliusza Mortona amerykańskiego znawcy przyrody "Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na  przyszłość". Jego apel  o dbanie o przyrodę okazuje się tak skuteczny, że nasze przedszkole obchodzi to święto cyklicznie z uśmiechem na twarzy.  Słowa wdzięczności kierujemy do Pana leśniczego Rajmunda Tuskiego oraz rodziców, którzy pomogli nam w organizacji tego wspaniałego dnia pełnego przygód, a cudowna pogoda i zmiana barwy liści dopełniała klimatu tego dnia.
W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w dniach 23.09.2023-30.09.2023r. promowaliśmy wraz z całym kontynentem aktywność fizyczną w naszym przedszkolu. Dzieci bawiły się wspaniale gdyż bardzo lubią być aktywne., Za wybitnym brazylijskim siatkarzem Giba można powiedzieć, że sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia. Wyjątkowość sportu dzieci mogły poznać, docenić i wspólnie wykrzyknąć "W zdrowym ciele zdrowy duch".
29 września- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie klasy 1-3 wysłuchały fragmentów książki pani Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”, gdzie w  rolę czytającej wcieliła  się pani Żaneta Rajca-Hajligtag. Natomiast przedszkolaki wysłuchały książki tej samej autorki pt. "Szewczyk Dratewka" przeczytanej przez wszystkie panie z naszego przedszkola.
"Dzień Chłopaka jest już dziś więc życzenia składam Ci..." Od najmłodszych lat przedszkole uczy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy przedszkola. I dziś był taki właśnie ważny dzień  Naszych Superbohaterów!DZIEŃ CHŁOPAKA!! Dziewczynki złożyły kolegom życzenia, zaśpiewały sto lat oraz obdarowały upominkami swoich kolegów. Impreza stała się doskonałą okazją do integracji dzieci i radosnej wspólnej zabawy.
" Jak to było z kocimi butami? "
26 września 2023r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Radkowie odkrywały tajemnice "kocich butów"  podczas przedstawienia teatralnego w Domu Kultury  we Włoszczowie. Spektakl "Kot w butach" - baśniowa klasyka podobała się wszystkim dzieciom. Starannie przygotowana scena, piękne stroje, muzyka i klimat wprowadziły naszych przedszkolaków w świat wysokiej kultury. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenie teatralne.
ROK SZKOLNY 2023/2024
Wróć do spisu treści