PRZEDSZKOLE - GALERIA - 2023/2024 - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie
Przejdź do treści

PRZEDSZKOLE - GALERIA - 2023/2024

"Jesteśmy Polką i Polakiem..."
W listopadowym czasie zadumy dzieci z naszego przedszkola w ramach akcji #Szkoła pamięta odwiedziły miejsca pamięci na terenie Gminy Radków. Aby oddać hołd poległym żołnierzom zapaliliśmy znicze, postawiliśmy kwiaty oraz uczcillismy ich pamięć minutą ciszy.
W dniu 08.11.2023r. najstarsza grupa z naszego przedszkola uczestniczyła w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka (etap powiatowy), która odbyła się w Powiatowym Centrum Kulturalno- Rekreacyjnym we Włoszczowie.  .
Nasze dzieciaki okazały się być sportowcami na 5. Spotkanie z przedstawicielami innych przedszkoli oraz sama rywalizacja sportowa okazały się dla dzieci wspaniałym doświadczeniem. Starania przedszkolaków zostały docenione przez organizatorów, wiernych kibiców oraz zaproszonych gości. Dzieci z medalami i we wspaniałych humorach wróciły do Przedszkola. Dziękujemy wszystkim naszym kibicom za nieocenione wsparcie.
Dzielenie się wrażeniami i wspomnieniami z tego czasu trwa do dziś...
27.10.2023 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na Przedszkolaka. Dzieci po pięknej recytacji wierszyków, zaśpiewaniu piosenki i złożeniu uroczystej przysięgi stały się prawdziwymi dzielnymi przedszkolakami.
Gratulacje dla naszych małych studentów!!
„Szybciej, wyżej, mocniej” motto Igrzysk Olimpijskich autorstwa Henri Didon zostało ostatnio rozpropagowane w Naszym Przedszkolu w Radkowie. Dzieci rywalizowały w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka na etapie gminnym. Igrzyska rozpoczął przemarsz zawodników z transparentem  oraz wysłuchanie z należytą powagą Hymnu Olimpijskiego. Sportowa rywalizacja opierała się na czterech konkurencjach: tor przeszkód, bieg z pałeczką sztafetową, skok w dal z miejsca oraz rzut woreczkiem do koła hula- hop. Przedszkolaki z grup Starszaków i Średniaków zostali podzieleni na drużyny. Z najstarszej grupy wyłoniono po dwa składy dziewcząt i chłopców. Podobnie miało miejsce w grupie 4/5 latków. Sędzią głównym naszych zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego Pan Krzysztof Suliga, któremu bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji oraz życzliwość i zaangażowanie. Igrzyska Olimpijskie to cykliczna impreza sportowa, której jednym z celów jest szlachetne współzawodnictwo wszystkich rywalizujących. Jako wychowawcy przedszkolni Krystyna Wojciechowska, Olga Lis oraz Mieczysława Wojciechowska propagowaliśmy podczas przygotowań  oraz samej olimpiady wiedzę o zdrowym trybie życia i sporcie oraz zapoznanie z zasadami zdrowej rywalizacji. Najważniejszym hasłem jakie nam przyświecało było „żeby być mistrzem, musisz wierzyć w siebie”. Za wspaniały doping sportowcom dziękujemy wszystkim Paniom pod przewodnictwem Pani Dyrektor Alicji Kręgiel, Bernadetty Wolskiej i Izabeli Góreckiej oraz grupie Maluchow 3/ 4 latków. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane w rywalizację, która okazała się sukcesem dla następujących drużyn:
Dziewczynki:
I miejsce - Drużyna Żółtych- Starszaki
II miejsce - Drużyna Czerwonych- Starszaki
III miejsce– Drużyna Zielonych- Średniaki oraz Drużyna Niebieskich- Średniaki
Chłopcy:
I miejsce – Drużyna Czerwonych - Starszaki
II miejsce - Drużyna Żółtych- Starszaki
III miejsce – Drużyna Niebieskich- Średniaki oraz Drużyna Zielonych - Średniaki
Zwycięzcom z najstarszej grupy jako naszym reprezentantom życzymy powodzenia i radości z dalszych sportowych rywalizacji w III Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka na etapie powiatowym.
"Bezcenna pomoc drzew". ... Czyste powietrze, mniejszy hałas, niższa temperatura - bezinteresowna pomoc drzew, którą nie zawsze dostrzegamy i doceniamy. Dzieci z Przedszkola w Radkowie  wybrały się na leśną polanę na Ścieżkę Zdrowia, by uczcić Dzień Drzewa.  Przy altanie czekał przemiły gość...Pan leśniczy Rajmund Turski. Zaznajomił dzieci czym jest las,  kto w nim mieszka🫎 i jak należy w nim się zachowywać i o niego dbać. Dzieci wspólnie z Panem leśniczym, nauczycielami i rodzicami zasadziły podarowane przez strażnika lasu drzewa. "Listek" i "Komandos" - drzewa nazwane przez naszych przedszkolaków będą rosły razem z nimi. Jesiennym zabawom nie było końca. Dzieci w podziękowaniu za mile spędzony czas wręczyły Panu Leśniczemu dyplom i zaśpiewały piosenkę.  Rodzice zadbali  o to, by dzieci miały ciepły posiłek -jesienne pieczonki prosto z ogniska, ciepłą herbatkę oraz pyszny deser w postaci owoców, ciasteczek i rogalików. Tym wydarzeniem podkreślamy znaczenie dla naszej planety. Przedszkole promuje działania na rzecz ochrony i sadzenia drzew. To już tradycja w naszej placówce. Cytując słowa Juliusza Mortona amerykańskiego znawcy przyrody "Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na  przyszłość". Jego apel  o dbanie o przyrodę okazuje się tak skuteczny, że nasze przedszkole obchodzi to święto cyklicznie z uśmiechem na twarzy.  Słowa wdzięczności kierujemy do Pana leśniczego Rajmunda Tuskiego oraz rodziców, którzy pomogli nam w organizacji tego wspaniałego dnia pełnego przygód, a cudowna pogoda i zmiana barwy liści dopełniała klimatu tego dnia.
W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w dniach 23.09.2023-30.09.2023r. promowaliśmy wraz z całym kontynentem aktywność fizyczną w naszym przedszkolu. Dzieci bawiły się wspaniale gdyż bardzo lubią być aktywne., Za wybitnym brazylijskim siatkarzem Giba można powiedzieć, że sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia. Wyjątkowość sportu dzieci mogły poznać, docenić i wspólnie wykrzyknąć "W zdrowym ciele zdrowy duch".
29 września- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radkowie klasy 1-3 wysłuchały fragmentów książki pani Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”, gdzie w  rolę czytającej wcieliła  się pani Żaneta Rajca-Hajligtag. Natomiast przedszkolaki wysłuchały książki tej samej autorki pt. "Szewczyk Dratewka" przeczytanej przez wszystkie panie z naszego przedszkola.
"Dzień Chłopaka jest już dziś więc życzenia składam Ci..." Od najmłodszych lat przedszkole uczy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy przedszkola. I dziś był taki właśnie ważny dzień  Naszych Superbohaterów!DZIEŃ CHŁOPAKA!! Dziewczynki złożyły kolegom życzenia, zaśpiewały sto lat oraz obdarowały upominkami swoich kolegów. Impreza stała się doskonałą okazją do integracji dzieci i radosnej wspólnej zabawy.
" Jak to było z kocimi butami? "
26 września 2023r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Radkowie odkrywały tajemnice "kocich butów"  podczas przedstawienia teatralnego w Domu Kultury  we Włoszczowie. Spektakl "Kot w butach" - baśniowa klasyka podobała się wszystkim dzieciom. Starannie przygotowana scena, piękne stroje, muzyka i klimat wprowadziły naszych przedszkolaków w świat wysokiej kultury. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenie teatralne.
ROK SZKOLNY 2023/2024
Wróć do spisu treści