SZKOŁA - GALERIA 2023/2024 -Isemestr - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Radkowie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radkowie
Przejdź do treści

SZKOŁA - GALERIA 2023/2024 -Isemestr

Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą ozdobę z dyni!
W dniu 13 listopada dokonano podsumowania  konkursu na najciekawszą ozdobę wykonaną z dyni. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem jak również ogromną kreatywnością uczestników.
Nagrodę za 1 miejsce otrzymały uczennice: Amelia Sadowska z kl. 6 oraz Maja Szczerba z kl. 1.
Nagrodę za 2 miejsce otrzymała – Milena Kaleta z kl. 6.
Nagrodę za 3 miejsce otrzymali: Emilia Sikora, kl.6, Wiktor Głodkowski, kl.2.
Wymienieni uczniowie z klas 4-8 otrzymali dyplomy, upominki oraz po 2 dodatkowe „NP” do wykorzystania na wybranych przedmiotach do końca roku.   W tym konkursie została wyróżniona również grupa 10 uczniów, których prace zyskały uznanie jury:  Antonina Borzkiewicz, kl. 1 Filip Dziwosz, kl.5 Mikołaj Buła , kl.6 Cezary Brych , kl. 4 Aniela Czarniecka , kl 3 Oleg Magdziarz, kl. 1 Karolina Smolarz, kl. 6 Zofia Prusek, kl. 3 Lena Stachurska , kl.3 Julia Lubaś, kl.7.
Gratulujemy serdecznie!


Podczas uroczystego apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości dokonano podsumowania tegorocznej zbiórki kasztanów i żołędzi. Miała ona miejsce w dniu 27 października. Wzięło w niej udział łącznie 44 uczniów z naszej szkoły ( w tym po raz pierwszy również z przedszkola).   Łącznie zebrano 1348 kg. Całość zbiorów została przekazana w celu dokarmiania zwierząt w okresie zimowym dla Koła Łowieckiego „KUNA” w Radkowie. W trakcie apelu rozdano pamiątkowe dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy dostarczyli największe ilości kasztanów i żołędzi.
Najwięcej zebrał uczeń klasy 8 - Szymon Drozdowski (107,5 kg). Na drugim miejscu - z ilością 102 kg znalazł się Dawid Sikora - uczeń klasy VI. Na 3 miejscu zaś uczeń z „zerówki” Antoni Chat z ilością 81 kg. W związku z tak dużym zainteresowaniem akcją zostali również docenieni ci, którzy nazbierali powyżej 50 kg: Majewska Bianka - klasa 5, Głodkowski Wiktor - klasa 2. Ćwikła Karol - kl. 5, Ćwikła Wiktoria - kl. 3, Krząpa Michał - kl.8, Wydra Ignacy - uczeń z przedszkola Sadowska Amelia - kl.6, Sadowska Sandra - kl.6. Wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy z wyróżnieniem oraz upominki. Nagrody pochodzą ze środków, jakie szkoła pozyskała od koła łowieckiego „KUNA”. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na potrzeby bieżące szkoły. Dziękujemy panu Mieczysławowi Kolasie - prezesowi Koła Łowieckiego „KUNA”, który zaszczycił nas swoją obecnością -  za owocną współpracę oraz wsparcie finansowe naszej placówki.
Wszystkim uczniom jeszcze raz gratulujemy!


"Dzi­siaj wiel­ka jest rocz­ni­ca -
je­de­na­sty li­sto­pa­da!...
Tym, co zmar­li za Oj­czy­znę,
hołd wdzięcz­no­ści Pol­ska skła­da."
(fragment wiersza L.Wiszniewskiego).
Jedenasty listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Nasza szkoła, również w tym roku włączyła się do akcji "Szkoła do hymnu".
W piątek 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkolaki odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego".
Natomiast w dniu 13 listopada, uczniowie klasy 4 i 6 przygotowali uroczystą akademię. Dziewczęta z klasy 6 zaprezentowały taniec ze wstążkami.
30 października uczniowie klas 7 i 8 udali się na cmentarze w Dzierzgowie i Kossowie w ramach akcji "Szkoła pamięta", by kultywować pamięć o swoich przodkach. Zebrane wczesniej znicze zapalili na grobach, o których dziś już nikt nie pamięta, na mogiłach powstańców, dziedziców okolicznych wsi, partyzantów, żołnierzy, więźniów obozów koncentracyjnych, przodków Stefana Żeromskiego oraz aktora Augusta Kowalczyka, nauczycieli oraz pracowników szkół w Radkowie i  Kossowie. Młodzież nie zapomniała o innych obiektach pamięci. Zaświecono również znicze pod pomnikami upamiętniającymi walki powstańców styczniowych oraz partyzantów z okresu II wojny światowej.
W Dniu Nauczyciela, w dniu Waszego święta
Staje tu przed Wami dziatwa uśmiechnięta,
Aby Wam przekazać najlepsze życzenia
I wyrazić słowem dzisiaj swe pragnienia.

13 października odbyła się uroczysta akademia podczas, której uczniowie klasy 6 poprzez montaż słowno - muzyczny podziękowali nauczycielom za ich trud i wkład włożony w wychowanie i nauczanie.

10.10. 2023 r. -Dzień Drzewa - to coroczne święto na cześć drzew, którego celem jest podkreślenie ogromnego znaczenia drzew dla naszej planety oraz podejmowanie działań na rzecz ochrony drzew i ich sadzenia. Dokładnie rok temu klasy 1-3 posadziły drzewo. Nadały mu imię „Klonik”. W tym roku drugoklasiści przedstawili pierwszoklasistom drzewko. Ma się ono dobrze, urosło i jest większe od dzieci. Ma ładne listki, ponieważ to drzewo liściaste. Wędrowaliśmy po placu szkolnym rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy drzewa, które rosną w naszym najbliższym otoczeniu. Cieszymy się, że wokół nas jest tak zielono.
Nasza szkoła brała udział w  konkursie ekologicznym pt. „Eko-Patrol”, organizowanym przez Lokalną Grupę Działania „Region Włoszczowski”. Celem projektu było podniesienie świadomości roli ekologii, kształtowanie wrażliwości na otaczającą nas przyrodę i ekosystem, utrwalanie pozytywnych wzorców „codziennej” ekologii i zrównoważonego współżycia z naturą.
W projekcie brały udział dwa eko-patrole liczące 5 osób.
Dzięki zakwalifikowaniu się do konkursu 10 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w darmowym siedmiodniowym obozie szkoleniowym „Eko-Wolontariat”, który odbył się w nadmorskiej miejscowości Międzywodzie. Ponadto dostaliśmy dofinansowanie do organizacji dwóch ekologicznych wydarzeń w naszej szkole.
Pierwszym z nich było sprzątanie świata połączone z ekologiczną grą terenową. Uczniowie w ramach wydarzenia otrzymali kamizelki odblaskowe oraz sadzonki drzewek do posadzenia w swoim ogródku. Finałem wydarzenia było ognisko, na którym wspólnie piekliśmy kiełbaski.
Drugim eventem było eko-kino. Obejrzeliśmy wspólnie bajkę o tematyce ekologicznej „Wall-e”. Miała ona na celu uświadomić dzieci jak śmieci mogą zmienić nasz świat. Dodatkowo każdy z uczestników seansu dostał ekologiczny brelok.
"Puk, puk to ja - mały uczeń pierwszaczek. Puk, puk to ja - taki dzielny uczniaczek. Puk, puk to ja - pukam szkoło do twych drzwi. Puk, puk to ja - proszę bądź przyjazna mi". Po złożeniu roty ślubowania i pasowaniu jesteśmy pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Radkowie.
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 5
29 września, czyli Dzień Chłopaka minął nam pod znakiem niezapomnianych wrażeń. Uczniowie klas 4- 8 udali się tego dnia na wycieczkę do Mandorii - Miasta Przygód. Merkant, Warsztat Leonarda, Galeon, Chytra Wydra i oczywiście Carrara, ciesząca się największą popularnością, to tylko niektóre z atrakcji parku. Wszyscy bawili się znakomicie. W chwili odpoczynku można było się posilić w restauracji Szalona Kura, by później znów ruszyć na podbój Mandorii.

Świetna zabawa połączona była również z nauką. Uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat historii pieniądza, na której animatorzy opowiedzieli o ewolucji handlu i środków płatniczych. Warsztaty zakończone były samodzielnym wybijaniem monety przez każdego uczestnika. Zmęczeni, ale szczęśliwi zdobywcy przygód ruszyli w drogę powrotną. Podróż minęła bardzo szybko. Śmiechom, opowieściom, a nawet śpiewom nie było końca...
Śladami Stefana Czarnieckiego
18 września uczniowie klasy 5 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radkowie pojechali na swoją pierwszą klasową wycieczkę rowerową - dzięki temu, że w czerwcu bieżącego roku zdali pomyślnie egzamin na kartę rowerową. Celem wyprawy było Muzeum im. S. Czarnieckiego w Czarncy. Świetnie sobie poradzili, mimo że część trasy prowadziła leśnymi drogami. Korzystając z różnych znaków drogowych oraz nawigacji dotarli do celu, gdzie zostali oprowadzeni po muzeum. A potem zjedli lody, pizzę i wyruszyli w drogę powrotną. Mimo, że trasa była długa, niektórzy już pytali: „kiedy będzie następna wycieczka rowerowa”…

Uczniowie klasy 5 przetarli szlaki uczniom klasy 6 i 8, którzy również nie mogli odpuścić takiej wyprawy. Pogoda wyśmienita na rowerowe wypady, więc śladami Stefana Carnieckiego, 21 września wyruszyła klasa 6, a 25 września - klasa 8.


Narodowe czytanie 2023 "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej zorganizowane przez Zespół Szkolo - Przedszkolny w Radkowie we współpracy z Gminnym Centrum Kultury  i Biblioteką Publiczną w Radkowie.

ROK SZKOLNY 2023/2024
Wróć do spisu treści